Zavrieť

Porady

preplatok dane za r.2009 a DP za r.2010

Som SZČO a uplatňujem si paušálne výdavky 40%. Minulý rok som dostal z DP za r.2009 daňový preplatok 90 EUR. Je tento preplatok považovaný za príjem v r.2010, ak áno, kam v DP ho mám zahrnúť. Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rase Pozri príspevok
    Som SZČO a uplatňujem si paušálne výdavky 40%. Minulý rok som dostal z DP za r.2009 daňový preplatok 90 EUR. Je tento preplatok považovaný za príjem v r.2010, ak áno, kam v DP ho mám zahrnúť. Ď
    Daň z príjmu - preplatok je nezdaniteľným príjmom , daň z príjmu - platba je výdavkom, ktorý nám neovplyvňuje základ dane .

    Takže neuvádzate ho ani do príjmov , ale ani do daňového priznania .
    Naposledy upravil Zita5 : 02.02.11 at 07:19 Dôvod: Takže neuvádzate ho ani do príjmov , ale ani do daňového priznania .

    tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

    tina.mm
    A čo v prípade, ak SZČO bola počas roku 2010 na PN, prišli jej nemocenské dávky zo soc.poisťovne v hotovosti. Je potrebné to uviesť do peňažného denníka, keď to nie je zdaniteľný príjem?
    Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tina.mm Pozri príspevok
    A čo v prípade, ak SZČO bola počas roku 2010 na PN, prišli jej nemocenské dávky zo soc.poisťovne v hotovosti. Je potrebné to uviesť do peňažného denníka, keď to nie je zdaniteľný príjem?
    Ďakujem.
    O prijatých nemocenských dávkach neúčtujete v peňažnom denníku ani v účtovníctve.Na druhej strane by sa nemalo účtovať o odvodoch do SP, nakoľko ak je PN , tak neplatí SP počas PN.

    tina.mm je offline (nepripojený) tina.mm

    tina.mm
    Ďakujem pekne.
    Pravda je, že odvody boli zaplatené v plnej výške. Mám vypočítať alikvotnú časť počas ktorej bol živnostník na PN a znížiť o tú sumu daňové výdavky?
    Čo potom, ak požiadam soc.poisťovňu o vrátenie preplatku, bude to nedaňový príjem? Len to už bude príjem už roku 2011.

    preplatok dane za r.2009 a DP za r.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.