Zavrieť

Porady

Všetky poplatky súvisiace so stavebným povolením

Dobrý deň.
Rozhodli sme sa s priateľom začať stavať, a tak sme si kúpili pozemok a vypracovali projekt. Teraz nás čaká asi tá najkomplikovanejšia časť - vybavovanie stavebného povolenia.
Viete mi poradiť, na aké poplatky sa mám pripraviť pri začatí stavebného povolenia, na všetky tie vyjadrenia z ZSE, plynárne, vodárne,...
Jeden človek nám totiž ponúka, že to všetko za nás obehá a vybaví za 200 eur - pričom mi už nebudeme nič platiť. Myslíte, že sa to oplatí?
Musíme ešte prerozdeliť pozemok na časť, na ktorej sa bude stavať a na časť - záhrady - aby sme pri prevode na stavebný pozemok neplatili, nakoľko pozemok má viac ako 10a a len do 10a je to zdarma. A to budeme na katastri platiť 30 a 8 eur.
Ďakujeeem Ivka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    v zamkoch cca za 1000eur. Vodarne 10eur za vyj, spp, telecom, orange, zivotne prostredie, pamiatkovy urad, hasici, ZSE bez poplatku, upc 10-20 eur, pozemkovy urad 8 eur - kolok. Mi sme to robili sami, napises ziadost, zanesies, alebo posles, cakas.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    Tak s nim spis dohodu a pokial to nevybavy za tu cenu, tak zmluvna pokuta Inak je to dobra cena

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    ak niesi pracovne vytazena tak sa neboj a vybav si to sama, nieje to zlozite. ja som tieto vyjadrenia mal hned. Horsie to bolo z pozemkovym fondom, ale tam by som to musel riesit aj keby som niekomu zaplatil...
    mna stalo vybavenie SP na poplatky:
    pripoj. poplatok ZSE 189,48
    pripoj. poplatok SPP 215,75
    geometricky plan 170€ to zavisi od pocu bodov ,ktore vymerava
    vynatie pôdy (extravilan) 33€
    rebonitacia pôdy 124,48€
    kolky cca 30€
    stavebne konanie 33€
    perlicka na zaver: vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri

    200€, beru aj odost viacje este v poho cena za vybavovanie, ja by som si to znova vybavil sam . Len treba spisat dohodu ako pisal alltracboy, aby to dotycnemu netrvalo dlhsie ako keby si to vybavovala sama.
    Mendo933 .... prosim ta ten poplatok za " vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri " .......... to sa plati aj v intravilane ci len v extravilane ? planujeme dom v intravilane a ten dom bude asi len cca 15 m od osi tej cesty co je v oci pred mojim pozemkom ...diki

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    mladyzajačik Pozri príspevok
    Mendo933 .... prosim ta ten poplatok za " vjazd na pozemok z cesty III.tr + vynimka z ochranneho pasma cesty 99,5 euri " .......... to sa plati aj v intravilane ci len v extravilane ? planujeme dom v intravilane a ten dom bude asi len cca 15 m od osi tej cesty co je v oci pred mojim pozemkom ...diki
    Pokial je to v obci, tak ziadnu vynimku z ochranneho pasma cesty III. triedy nepotrebujes.

    Všetky poplatky súvisiace so stavebným povolením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.