Zavrieť

Porady

HV - strata

Každý sa trápi, ako znížiť v s.r.o. zisk, ja sa trápim opačne. SZČO účtujúca v PÚ, vychádza jej HV - strata, v nákladoch k 31.12.2010 mám rezervy na nevyčerpané dovolenky, čo musí byť, predpis dane z MV 2010, kontrolovala som všetky náklady: mzdové, prevádzkové, PHM, servis, oprava, služby, zákonné a havarijné poistenie, všetko je tam právom, mzdové mi sedia s výstupmi zo mzdového programu, urobila som vyúčtovanie SF, čo ešte urobiť? Asi budem musieť prerušiť daňové odpisy /autobus, budova/ a ešte asi upravím pracovné cesty SZČO. Ide o to, že v r. 2009 bol základ dane okolo 7000 eur, teraz vychádza strata. Ale aj skutočne bol rok horší .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kristina27 Pozri príspevok
    Máte pravdu, keď to raz tak vychádza ....

    V nákladoch mám aj nedoplatok RZZP 2009 SZČO: 526/336, čítala som na porade, že nedoplatok RZZP 2009 je nákladom 2010, ale v usmerneniach sa vždy píše len o SZČO účtujúcej v JÚ alebo uplatňujúcej paušálne výdavky.
    Je v každom prípade VOZD -JÚ, daňovo uznaným nákladom- v prípade vedenia PÚ.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak potom načo upravovať umelo HV?

    Prečo máte strach zo straty? Inak bežný jav u mojich klientov napr. keď z DPH im vznikne nadmerný odpočet. S prepáčením hneď sa z toho po...ú, že dostanú kontrolu. Prečo?

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Máte pravdu, keď to raz tak vychádza ....

    V nákladoch mám aj nedoplatok RZZP 2009 SZČO: 526/336, čítala som na porade, že nedoplatok RZZP 2009 je nákladom 2010, ale v usmerneniach sa vždy píše len o SZČO účtujúcej v JÚ alebo uplatňujúcej paušálne výdavky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Fiktívna?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    anelly Pozri príspevok
    Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...
    Ide o CK, plátca DPH, u CK je to tak, že keď je sezóna, vyjde povinnosť platiť DPH, mimo sezóny máme nadmerný odpočet, ale zase to DÚ "zaplatíme" na dane z MV, pretože vlastníme autobusy, mikrobusy. To všetko sa musí poistiť, opravovať, tankovať, u nás zamestnanci "krásne" zarábajú, majú "pekné" zahraničné pracovné cesty .
    Všetko mám zaúčtované ako treba, nevyfakturované dodávky 2010, NBO 2011, neminuté mýta ......
    Naposledy upravil Kristina27 : 03.02.11 at 10:51

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Fiktívna?

    O tom rozhodovať nemôžem, v prípade CK to ani nejde. Nemôžem si vymyslieť prepravu, všetko je zaznamenané na stazkách, mýte ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kristina27 Pozri príspevok
    O tom rozhodovať nemôžem, v prípade CK to ani nejde. Nemôžem si vymyslieť prepravu, všetko je zaznamenané na stazkách, mýte ....
    anelly Pozri príspevok
    Dôvodom na kladný výsledok hospodárenia môže byť úver. Podľa všetkého ste pedantná účtovníčka, tak Vám potom naozaj nezostáva nič iné ako vylúčiť daňové odpisy majetku. Neviem v akej oblasti podnikáte, či ste platiteľmi DPH - možno by ešte pomohla fakturácia...
    Moja otázka sa týkala tohto príspevku....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.