Zavrieť

Porady

Zemiaky pestované pod slamou

Zdravým Vás ! Ma niekto skúsenosť s pestovaním zemiakov pod slamou ? Ja to chcem skúsiť ,´ďakujem.
Usporiadat
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Fokus Pozri príspevok
Zdravým Vás ! Ma niekto skúsenosť s pestovaním zemiakov pod slamou ? Ja to chcem skúsiť ,´ďakujem.
ujo Google: http://www.biospotrebitel.sk/foto-ga...e-zemiakov.htm
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Skúsenosť nemám, tiež by som to chcela skúsiť. Pozri aj pestovanie zemiakov v sene a zemiakové veže tu: http://ekozahrady.com/brambory_netradicne.htm
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja skusenost mam. Dcera mi povedala, ze takto pestuju vsetky rastliny indiani. Nastlala som v jeseni slamu, na jar napichala do zeme fazulu. Ked fazula dlho neschadzala, odokryla som slamu a nasla som tam cele stada slimakov. Bolo im tak dobre teplo, tak sa mnozili do vesela.
0 0
Fokus Fokus

Fokus je offline (nepripojený) Fokus

Čakal som ,že mi nikto poradí z vlastnej skúsenosti ,no nič skúsim a uvidím .
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som svoju skusenost napisala a ty sa zariad podla svojho rozumu. Ja to uz viacej skusat nebudem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Fokus Pozri príspevok
Čakal som ,že mi nikto poradí z vlastnej skúsenosti ,no nič skúsim a uvidím .
No aby som bol úprimný, raz ešte za socializmu sme sa bavili na túto tému, a údajne jeden kdesi pestoval v sude bez dna a len prisýpal zem a polieval a údajne zo suda na jeseň vysypal takmer 100 kg. Len tak pre zaujímavosť som to vyskúšal, a výsledok asi za vedro drobných ako orechy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad Pozri príspevok
Ja skusenost mam. Dcera mi povedala, ze takto pestuju vsetky rastliny indiani. Nastlala som v jeseni slamu, na jar napichala do zeme fazulu. Ked fazula dlho neschadzala, odokryla som slamu a nasla som tam cele stada slimakov. Bolo im tak dobre teplo, tak sa mnozili do vesela.
ALe slimáky sú predsa na predaj omnoho lepšie, než zemiaky, či?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
No aby som bol úprimný, raz ešte za socializmu sme sa bavili na túto tému, a údajne jeden kdesi pestoval v sude bez dna a len prisýpal zem a polieval a údajne zo suda na jeseň vysypal takmer 100 kg. Len tak pre zaujímavosť som to vyskúšal, a výsledok asi za vedro drobných ako orechy.
Mal si malý sud.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
Mal si malý sud.
Klasický 200 litrový.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tweety Pozri príspevok
ALe slimáky sú predsa na predaj omnoho lepšie, než zemiaky, či?
To je sice pravda, ale museli by to byt slimaky s velkou bielou ulitou. Taky tam nebol ani jeden, vsetko to boli "bezdomovci".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad Pozri príspevok
To je sice pravda, ale museli by to byt slimaky s velkou bielou ulitou. Taky tam nebol ani jeden, vsetko to boli "bezdomovci".
Veď práve tí bezdomovci sú lakocinkou.
0 0
caco caco

caco je offline (nepripojený) caco

no ja som v telke videl trochu ine pestovanie zemiakov.naplnil taký rukáv/vrece bez dna/dlhý asi 5m z čiernej folie , zmesov guličiek polystyrénu 50-50 hliny a hnojiva.na koncoch zviazal.potom robil zárez takých 25-30cm od seba a vtlačil zemiak.ukladané to mal na policiach do pyramídy,takže na šírke 1m mal 5 riadkov/rúr / raz za čas to je treba poliat.na jesen to vysypal a nádherné velké a prakticky čiste zemiaky bez namáhavého okopávania,postrekovania,vyorávanie a na malom mieste.zmes sa dápoužiť znova len to treba obohatiť o hnojivo
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tweety Pozri príspevok
Veď práve tí bezdomovci sú lakocinkou.
Na jar, ked sa objavia, ti dam vediet a mozes si ich nazbierat. Aj ti pri tom pomozem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

caco Pozri príspevok
no ja som v telke videl trochu ine pestovanie zemiakov.naplnil taký rukáv/vrece bez dna/dlhý asi 5m z čiernej folie , zmesov guličiek polystyrénu 50-50 hliny a hnojiva.na koncoch zviazal.potom robil zárez takých 25-30cm od seba a vtlačil zemiak.ukladané to mal na policiach do pyramídy,takže na šírke 1m mal 5 riadkov/rúr / raz za čas to je treba poliat.na jesen to vysypal a nádherné velké a prakticky čiste zemiaky bez namáhavého okopávania,postrekovania,vyorávanie a na malom mieste.zmes sa dápoužiť znova len to treba obohatiť o hnojivo
a toto by tusim islo aj na balkone
0 0
dzankal dzankal

dzankal je offline (nepripojený) dzankal

Experimentujeme v tejto oblasti uz 4 roky a mame dobre skusenosti.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dzankal Pozri príspevok
Experimentujeme v tejto oblasti uz 4 roky a mame dobre skusenosti.
nemôžeš trochu konkretizovať?
0 0
lagana lagana

lagana je offline (nepripojený) lagana

Pestujeme uz asi stvry rok. Nasa posledna verzia je:

Zem na jesen alebo na jar prerylujeme. Do riadkov prisypem vyzrety kompost (asi lopatu na 5 m). zemiaky v riadku hned nakopcujeme a zakryjeme slamou (cca 20-30 cm). Potom mame do jesene pokoj. Teda takmer, lebo pasavky nechceme striekat, tak ich zberame. Ale prisli sme na to, ze ak vystihneme chvilu a zavcasu vyzbierame listy s vajickami, tak to celkom dostaneme pod kontrolu. Inak sme v zemiakoch dva krat do tyzdna. To najlepsie na tom je, ze nepozname, co je to okopavanie zemiakov. Burina cez slamu neprerazi a na jesen len odhodime slamu a vykopeme. Slamu na jesen len zarylujeme do zeme, kde sa do dvoch rokov, ked sa tam so zemiakmi vratime, rozlozi.
Vyhody: zemiaky som nepolieval ani ked boli velke sucha, ani neokopavam lebo nie je preco. Minuly rok som sa bal co urobia caste dazde. Myslel som si, ze zemiaky v slame budu hnit. Omyl. Ta slama akosi vodu pohltila a postupne zvlhcovala zem. Ti co pestovali asi vedia aky biedny rok bol na zemiaky. Ja som s prekvapenim vyberal zo zeme krasne kusy.
Este jeden pokus sme vyskusali so slamou. Zostalo mi vedro sadzakov, a kedze som uz nemal porylovany kus zeme, tak som vykoslil v trave dva pasy. do nich som na zem poukladal dva riadky sadzakov, pridal kompost a zakryl slamou a senom (z nakosenej travy). Ked zemiaky vyliezli, este raz som ich zakryl lebo sa mi zdalo, ze slama velmi lahla a bal som sa aby mi neozeleneli na svetle. Pri zbere sme zistili, ze supku nemali tak hladku ako zemiaky, ktore rastli v zemi, ale vekost ma prekvapila. Ako sa dlhodobo skladuju neviem lebo sa zjedli medzi prvymi (do novembra).
Ak mi vysvetlite ako tu vlozit fotky tak vam poslem.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

lagana daj fotku hoc na upni.to a daj sem odkaz.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lagana Pozri príspevok
...Ak mi vysvetlite ako tu vlozit fotky tak vam poslem.
Najprv fotky je vhodné mať v PC, alebo na nejakom nosiči (USB kľúč,...)
Potom normálne pridanie príspevku, hore vedľa smejka máš sponku (pozor, musia by rozšírené možnosti úprav) - klikneš na tú sponku a otvorí sa okienko - z voľbou "priložiť súbor z pc" - zvolíš "procházet" - tým máš možnosť nájsť, kde más tie fotky - a potom dáš "stiahnuť"....
2 0
lagana lagana

lagana je offline (nepripojený) lagana

vedla smajlika som nic nenasiel, takze tu je linka na upnito.sk
upnito. sk/imggal.php?viewGallery=d703c3dd3cdcf3175c4dd01ef17 80600

na prvej fotke su zemiaky nakopcované a zakryté slamou, na druhej sú zemiaky na pokosenej trave a zakryte slamou a senom. Na tretej su zemiaky, ktore sme vyberali z druhej fotky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať