Zavrieť

Porady

Nákup pohonných látok v zahraničí v hotovosti

Dobrý deň, prosím vás, ako mám postupovať pri nakupovaní PHM v zahraničí, konkrétne v Poľsku? Natankujeme v zahraničí v hotovosti - celú sumu máme dať do nákladov? A čo s DPH? Nárok na vrátenie mi nevzniká, ak nakupujem v hotovosti, akceptujú len Faktúru VAT (podľa info ČESMAD). Sme s.r.o. - podvojné účtovníctvo, platiteľ DPH.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    Ja tieto bločky o nákupe PHM v inom štáte dávam celé do nákladov. Ak je iná mena ako Euro tak sa prepočíta kurzom platným v deň nákupu.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    neviem nájsť ten § ale niekde som čítala že sa dá na konci roka požiadať o vrátenie dph z nákupou v zahraničí (ale nev iem či to platilo len pre EU alebo aj pre iné štáty) ale žiadosť sa podava len V BA a musí presahovat istu hodnotu, ale fakt neviem ktory § to bol...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alusa783 Pozri príspevok
    neviem nájsť ten § ale niekde som čítala že sa dá na konci roka požiadať o vrátenie dph z nákupou v zahraničí (ale nev iem či to platilo len pre EU alebo aj pre iné štáty) ale žiadosť sa podava len V BA a musí presahovat istu hodnotu, ale fakt neviem ktory § to bol...
    Niekde, niekde, najskôr v Zákone o dph, tak skús najprv tam.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ano to mi bolo jasné ale listujem a listujem a nikde som to teraz nevedela najst ale ak najdem budem kričat

    Nákup pohonných látok v zahraničí v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.