Zavrieť

Porady

podnikanie popri zamestnaní

Pekný deň prajem, chcel by som sa opýtať ako to je pri otváraní živnosti popri zamestnaní. Podľa zákona 83 by som potreboval potvrdenie od zamestnávateľa na otvorenie živnosti ak pracujem v rovnakom odbore. Ja pracujem v hoteli a chcel by som si otvoriť barmanskú agentúra a catering. Podľa mňa to nie je rovnaký odbor ak hotel je vedený ako ubytovacie služby. Nie som si v tomto istý tak poprosím o aké koľvek rady. Díkyyyy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    http://www.porada.sk/t143021-suhlas-...ika-prace.html

    § 83 Zákonníka práceVýkon inej zárobkovej činnosti
    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

    (3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ja len dodám, že predmet činnosť Vášho zamestnávateľa nájdete buď v obchodnom registri (www.orsr.sk), ak je právnickou osobou alebo na www.zrsr.sk (ak je živnostníkom).

    Ak má Váš zamestnávateľ zapísaný predmet činnosti, ktorý chcete vykonávať aj Vy a potrebujete jeho súhlas. Ak medzi vašim predmetmi podnikania nie je zhoda, súhlas nepotrebujete.

    Všetko dobré.

    podnikanie popri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.