Zavrieť

Porady

Dobrovoľné pripoistenie_materská_výška pripoistenia.

Dobrý deň,
od 01.12.2010 pracujem vo firme, kde mám hrubú mesačnú mzdu 485 eur. S priateľom sme sa rozhodli mať bábätko a plánujeme naše dieťatko splodiť v mesiaci jún 2011. Chcem sa spýtať, odkedy by som sa mala dobrovoľne pripoistiť, a tiež koľko ma to bude mesačne stáť, keď budem chcieť maximálnu materskú? A dokedy potom budem musieť toto dobrovoľné pripoistenie platiť? Musí sa toto pripoistenie platiť aj naďalej po pôrode?
Vopred ďakujem za kompetentné odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    MoniJaro Pozri príspevok
    Prečo sa mám najskôr prihlasovať z minima, keď momentálne za mňa platí odvody zamestnávateľ? Nemám sa dať iba rovno pripoistiť na ten rozdiel medzi maximom a mojou hrubou mzdou 485 euro mesačne? A koľko by ma v tomto prípade vyšiel mesačne ten rozdiel medzi maximom a hrubou mzdou 485 eur?
    Môžeš sa aj z rozdielu prihlásiť. A platí sa 4,4% z VZ. Pričom v tvojom prípade by bol VZ rozdielom z maximálneho VZ 1116,75 a tvojej hrubej mzdy 485 eur.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prihlás sa hneď z minima, tj. VZ 329,06 eura, mesačne budeš platiť 14,47 €. Plať zo 3-4 mesiace, a ked otehotnieš, tak to zrušíš a začneš platiť z rozdielu maxima a hrubej mzdy.

    MoniJaro je offline (nepripojený) MoniJaro

    MoniJaro
    Prečo sa mám najskôr prihlasovať z minima, keď momentálne za mňa platí odvody zamestnávateľ? Nemám sa dať iba rovno pripoistiť na ten rozdiel medzi maximom a mojou hrubou mzdou 485 euro mesačne? A koľko by ma v tomto prípade vyšiel mesačne ten rozdiel medzi maximom a hrubou mzdou 485 eur?

    Dobrovoľné pripoistenie_materská_výška pripoistenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.