Zavrieť

Porady

výmenník tepla v odpadovom systéme

Zdravím poradáci. Čo poviete na menník tepla v odpadovom systéme-
www.setrim.sk. Má to zmysel a efekt?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    neviem, ale ja osobne som nikde nenasiel prevadzkovatela - okem cisla a meilovej adresy tam nic nie je. A ked vim aku udavanu ucinnost to ma, zacinam mat pocit ze jediny uzitok prinesie to zariadenie tomu co to preda :-)

    Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

    Edo1
    Súhlasím, že tá stránka je nič moc, ale logicky by to malo dobre fungovať, ako rekuperácia vzduchu, otázna je účinosť, je tam odkaz na českého výrobcu- http://www.sakal-ovt.cz/sprcha.htm, ktorý sa venuje velkým výmenníkom pre práčovne, atď.Dla predajcu to vyvážajú do sev. krajín.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Už po pár sprchovaniach sa tá účinnosť zmenší vplyvom usadenín.Prestup tepla bude totiž mizerný.To nehovorím o nákladoch na čistiace prostriedky.Inak myšlienka dobrá

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Má to zmysel a efekt aj ekonomickú návratnosť, ale vo veľkom.
    Pred pár desiatkami rokov nám učiteľ vysvetľoval rozvody v mrakodrape a tam je to popísane ako nutnosť. Každé x-té poschodie je technologické, slúži na zber a čistenie odpadovej vody - rekuperácia tepla....

    Určite o tento produkt nebudú mať záujem vodárne a kanalizácie, ktoré tiež toto teplo využívajú. Ak ho nedostanú tak zamrznú ak nebudú topiť.

    výmenník tepla v odpadovom systéme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.