Zavrieť

Porady

Daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti - novela a trvalý pobyt

Dobrý deň,

potrebovala by som vedieť informáciu ohľadom dane z príjmu pri predaji nehnuteľnosti - zakúpenej ale v roku 2008 - čiže pred novelou zákona -ktorá je v platnosti od 1.1.2011zakona 595/2003 Z.z. o dani z prijmov ktora v § 9 zrusuje oslobodenie od dane

a) z predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom

Ak sme vsak byt kupili pred 1.1.2011 a dame si tam trvaly pobyt teraz, vztahuje sa na nas novela alebo plati stara vyssie uvedena klauzula ? Budeme po predaji po uplynuti 2 rokov trvaleho pobytu dan platit alebo nie, ak mame trvaly pobyt nahlaseny az po 1.1.2011 ?

Lebo podla mna je uplne jasne-ze plati na nas stary zakon aj ked si tam dame trvaly pobyt az teraz...ale svokra sa pytala nejakej dobrej duse na danovom urade vraj-a ta tvrdila-ze ak si dame TP az teraz-plati na nas novy zakon-co mi pripada absurdna hlupost...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ninkajavca Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som vedieť informáciu ohľadom dane z príjmu pri predaji nehnuteľnosti - zakúpenej ale v roku 2008 - čiže pred novelou zákona -ktorá je v platnosti od 1.1.2011zakona 595/2003 Z.z. o dani z prijmov ktora v § 9 zrusuje oslobodenie od dane

    a) z predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom

    Ak sme vsak byt kupili pred 1.1.2011 a dame si tam trvaly pobyt teraz, vztahuje sa na nas novela alebo plati stara vyssie uvedena klauzula ? Budeme po predaji po uplynuti 2 rokov trvaleho pobytu dan platit alebo nie, ak mame trvaly pobyt nahlaseny az po 1.1.2011 ?

    Lebo podla mna je uplne jasne-ze plati na nas stary zakon aj ked si tam dame trvaly pobyt az teraz...ale svokra sa pytala nejakej dobrej duse na danovom urade vraj-a ta tvrdila-ze ak si dame TP az teraz-plati na nas novy zakon-co mi pripada absurdna hlupost...
    ked pozeram na §52j - na prijmy z predaja z majetku nadobudnuteho do 31.12.2010 sa pouzije oslobodenie podla predpisu ucinneho do 31.12.2010... a ten hovori, ze ak bol trvaly pobyt najmenej 2 roky bezprostredne pred predajom... je to oslobodene...

    cize v roku 2014 idem predavat byt.. zistim, ze bol nadobudnuty pred 1.1.2011.. tak idem do stareho znenia a pytam sa : mal som tam 2 roky bezprostredne po sebe pred predajom trvaly pobyt ? Mal ! Tak to oslobodim.

    ninkajavca je offline (nepripojený) ninkajavca

    ninkajavca
    Dakujem- presne tak si to aj ja so svojou znalostou citat zakony vykladam- len ma trochu hneva-ze niekto priamo na danovom urade povie taku hlupost ako to-ze ked dam trvaly pobyt teraz-uz na mna ta vynimka neplati - aj ked som to kupila pred novelou....

    Daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti - novela a trvalý pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.