Zavrieť

Porady

neúplný doklad

Prosím o pomoc

DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    karpis
    Prosím o pomoc

    DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.
    Obráťte sa na dotyčný hypermarket so žiadosťou o doplnenie náležitostí dokladu, resp. vystavenie dokladu so všetkými náležitosťami v zmysle ZDPH. Je to od DÚ ústretový krok ... Mali by ste však mať k dispozícii pôvodne vystavený doklad.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Obráť sa na uvedený hypermarket a vyžiadaj si od nich faktúru k danému dokladu z ERP. Ja som už raz takýto prípad riešila presne takto.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    AVO
    Obráťte sa na dotyčný hypermarket so žiadosťou o doplnenie náležitostí dokladu, resp. vystavenie dokladu so všetkými náležitosťami v zmysle ZDPH. Je to od DÚ ústretový krok ... Mali by ste však mať k dispozícii pôvodne vystavený doklad.
    AVO, Ty si teda rýchla.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Nepreháňajú to trošku??? Zaoberajú sa takýmito maličkosťami a veľké veci nechávajú preplávať iba tak.Ale čo už. Veď ak je na doklade DPH a suma celkom, každý normálny si vie DPH vypočítať aj zo sumy celkom. To ja iba naokraj.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som na takyto doklad pripisala danovy zaklad a danovy urad bol spokojny.
    Nepozadovali, aby danovy zaklad vypisal autor dokladu (bolo to TESCO).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    karpis
    DU pri kontrole DPH, ma vyzval na doplnenie dokladu od jedného hypermarketu, ktorý na bloku z RP nevykazuje základ dane ale je tam len vyčíslená DPH a suma celkom. Čo teraz doklad je z 1/2005.
    Len upozorním, že v tomto príspevku už ide o riešenie, ku ktorému bol daňový subjekt vyzvaný DÚ pri kontrole.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Dakujem Vám všetkým. Uz som navštívíla hypermarket a predložila som doplnené doklady na DU.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    To je hotové Kocúrkovo. Miesto toho aby boli upozornené a popoťahované hypermarkety, tak druhá strana má takéto problémy.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    durisovad
    Ja som na takyto doklad pripisala danovy zaklad a danovy urad bol spokojny.
    Nepozadovali, aby danovy zaklad vypisal autor dokladu (bolo to TESCO).
    Racionálne riešenie. Kľudne sa to mohlo vyriešiť dodatočne takto aj v tomto prípade.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    pyton
    Racionálne riešenie. Kľudne sa to mohlo vyriešiť dodatočne takto aj v tomto prípade.
    Práve mi prebieha daňová kontrola a môžem vám zodpovedne povedať, že takéto riešenie nepovažujú za racionálne a plne sa s tým stotožňujem. Dopĺňanie náležitostí faktúry subjektom, ktorý prijal dodávku tovaru alebo služby nerieši žiadny § ZDPH. Rieši iba povinnosti platiteľa, ktorý ho vyhotovuje.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    To by ho s takou samozrejmosťou nedoplnili .-)

    Ale to nebolo predmetom otázky zadávateľa a nepredpokladám ani, že by sme to dokázali vyriešiť tu a teraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.