Zavrieť

Porady

cena auta v CZK a prepocet 1% zo VC.Ako na to?

Ahojte,
Prosim Vas, ma niekto skusenost s tym, ak je treba davat do vyplaty 1%VC auta, ale auto je kupene v CZK? mzdu mam tiez v CZK, tu kazdy mesiac prepocitavam podla kurzu NBS, ale co s tym zdanovanim auta?
je spravny postup vypocitat si 1% v ceskych korunach a potom kazdy mesiac pouzit iny kurz, alebo sa stanovi nejaky kurz na zaciatku roku a tu sumu potom pouzivam pocas celeho roku.??????????????
dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak máš mzdu v CZK, aj auto je v CZK...účtuješ org.zložku, či čo?
    Potom už len účtuješ mzdu ako takú. 1% v CZK je konštanta.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    no je 1% konstanta, ale v CZK, a ja prepocitam hrubu mzdu na eur, a potom uz ratam v eurach podla slovenskej legislativy takze aj to 1% musim dostat nejakam sposobom na eura, ale neviem ako.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a kam preboha dávaš to 1%?
    ved je to len kvôli zdaneniu, či nie?
    JA to totiž nikde neúčtujem, je to len v mzde.
    aktuálnym kurzom prepočítam len HM, ČM, odvody, daň.....
    Teda ak sa bavíme o účtovníctve.
    Pokiaľ máš mzdu v CZK, tak som predpokladala, že ju v CZK aj vypočítavaš.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    no ja potrebujem prave spracovat mzdu.
    Firma je ceska azamestnanci v nej slovaci, takze zmluvu maju na CZK, tu prepocitam kurzom na EUR a potom ju v EURach pocitam.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    spracuj ju v CZK, ved sama si zadala, že mzda je v CZK.
    a ak to neprichádza do úvahy, tak všetky zložky mzdy prepočítaš na EUR rovnakým kurzom, tým pádom sa ti hodnota 1% v EUR bude meniť.
    my máme org.zložku v ČR, mzdy sp v CZK aj počítané aj vyplácané......

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    ale toto je asi prave naopak pripad, to neni org.zlozka nasa v cechach, ale ceska tu na slovensku, zamestnanci slovaci, zmluvy sice na mzdu v CZK, ale inak dovody dane, spracovanie podla slovenskej legislativy.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    a to prave neviem ci to ma logiku ze 1% auta bude vlastne kazdy mesiac ina suma, ci je to spravny postup.alebo sa ja neviem da kurz 1.1. a ten bude pri prepocte auta stale.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    a este dotaz trosku mimo temy, co robim zle ked na stranke porady ked si takto spolu piseme nevidim odpovede? ja musim vzdy pozriet na mail a ked tam vidim odpoved tak odpisem v porade aj ja a az ked to odoslem ukaze sa mi vasa sprava.
    :-( asi nestlacam nieco co by som mala....

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    a neviem ci je spravne ked sa 1% bude menit kazdy mesiac, ci sa nema pouzit nejaky kurz zaciatko roka a potom sa drzat len toho.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tamca Pozri príspevok
    a este dotaz trosku mimo temy, co robim zle ked na stranke porady ked si takto spolu piseme nevidim odpovede? ja musim vzdy pozriet na mail a ked tam vidim odpoved tak odpisem v porade aj ja a az ked to odoslem ukaze sa mi vasa sprava.
    :-( asi nestlacam nieco co by som mala....
    hm asi nie.
    ja som si dala nastavenia tak, aby som práve nedostávala notifikácie do mailu. A zobrazujem si najnovšie príspevky, takže ked si takto píšeme, tak aj táto téma ako "živá" je na začiatku zoznamu.
    A možno ma máš "vypnutú" čo ani neviem ako sa dá, ale značí, že som pre teba nežiadúca. S týmto problémom sa obráť na admina, netuším o čo ide.

    tamca Pozri príspevok
    a neviem ci je spravne ked sa 1% bude menit kazdy mesiac, ci sa nema pouzit nejaky kurz zaciatko roka a potom sa drzat len toho.
    ja si zasa nemyslím, že by to mala byť konštanta, ked aj plat v CZK sa mení každý mesiac po prepočte na EUR, alebo ty si myslíš, že áno?
    Ked sa tak nad tým zamýšľam, tak má aj tvoj názor logiku v zmysle ešte jedného tvojho príspevku, že ide o zam-cov v SR.
    Ak tu vedieš účtovníctvo v SR podľa slov. legislatívy, tak aj to auto je možno v majetku v EUR a potom má logiku 1% = konštanta.
    Ak však je auto len v CZ, tak trvám na svojom pôvodnom stanovisku.
    Samozrejme - môžeš mať iný názor a riešiť to podľa svojho.
    Hádam sa pridá do diskusie aj niekto ďalší.

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    teraz neviem ci som ta pochopila dobre, podla teba teda, by som si mala vypocitat 1%VC z auta v CZK a potom tuto sumu kazdy mesiac prepocitavat kurzom tak ako hrubu mzdu?

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    zas ked nad tym rozmyslam je to najspravodlivejsie vzhladom na to, ze predsa aj hruba mzda sa meni podla toho ako skace kurz, tak preco nie 1%.................

    tamca je offline (nepripojený) tamca

    tamca
    kejka a mozem este z ineho sudka trosku ked si uz kecame?
    Na fa. je text: "dodanie a montaz nabytkovych dielov" a suma okolo 2000 EUR.
    dat to podla teba jednorazovo do nakladov, alebo odpisy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.