Zavrieť

Porady

úver pre živnostníka - aká má byť daň z príjmu, príjem?

Zdravím, nestretli ste sa niekto so situáciou, že ste boli živnostník a chceli ste úver , v banke vám povedali,že musíme mať minimálny mesačný príjem aspon 300 €....takže moja otázka znie: aby ste dostali úver nezávisí to vobec od výšky daňovej povinnosti, ak spravím daňové priznanie ale závisí to od príjmu za každý mesiac? čo potom prikladam...ak vie niekto prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Myslím, že od základu dane sa ešte odpočíta aj daňová povinnosť a zostatok je čistým príjmom daňovníka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SZČO veľmi ťažko dostáva úver, radšej ho dajú fyzickej osobe-občanovi /moja skúsenosť/. Obvykle chcú DPFO aspon dva roky po sebe - takže posúdia príjem ale môžu aj základ dane, samotná daň ich až tak zaujímať nemusí, ten príjem bude na 1.mieste.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Anka Ha Pozri príspevok
    Zdravím, nestretli ste sa niekto so situáciou, že ste boli živnostník a chceli ste úver , v banke vám povedali,že musíme mať minimálny mesačný príjem aspon 300 €....takže moja otázka znie: aby ste dostali úver nezávisí to vobec od výšky daňovej povinnosti, ak spravím daňové priznanie ale závisí to od príjmu za každý mesiac? čo potom prikladam...ak vie niekto prosím poraďte
    Keď zoberieš rozdiel príjmov a výdavkov živnostníka z daňového priznania, výjde Ti nejaký základ dane. Tento vydelíš 12 mesiacmi a máš mesačný príjem, ktorý zostáva živnostníkovi. Z toho potom berú do úvahy aké máš vyživovacie povinnosti, pravidelné mesačné platby, prípadne iné splátky... Tak zistia asi Tvoju možnosť splácania úveru.

    úver pre živnostníka - aká má byť daň z príjmu, príjem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.