Zavrieť

Porady

stravné adohoda

Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
    O nároku a podmienkách na poskytovanie stravného sa už popísalo strašne veľa. Skús prelúskať poradu, odpoveď na túto otázku tam určite nájdeš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    Má dohodár nárok na stravné? Podľa akého §?
    Otázka nie je správne položená, nie je jasné, či Ti ide o stravné, alebo stravenky. Sú to dva rozličné pojmy,Stravné( SC), stravenky (stravovanie).

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    :p do HĽADAŤ si zadaj stravné lístky a hodí ťa to na koooopec tém a príspevkov....a čítaj,čítaj.....

    My Dohodárovi dávame stravné lístky:
    ak to má v zmluve a má za odpracovaných viac ako 4 hodiny - na ten deň mu ich dávame.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Nárok dohodár na poskytovanie stravy zo strany zamestnávateľa nemá. Záleží len na zamestnávateľovi, či sa rozhodne mu ju poskytovať, tak ako riadnym zamestnancom. Ak sa s ním dohodnete musí to byť zakotvené buď vo Vašej dohode alebo v interných predpisoch zamestnávateľa.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    my sme si upravili v smernici ze jeden dohodar u nas ma narok na stravny listok...... mameasi 8dohodarov a z nich ma narok len jeden nakolko sa predstavenstvo firmy dohodlo....
    myslite si ze je to ok? dan.kontrolu som zatial od vtedy ako to praktizujeme nemala....

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Majka
    my sme si upravili v smernici ze jeden dohodar u nas ma narok na stravny listok...... mameasi 8dohodarov a z nich ma narok len jeden nakolko sa predstavenstvo firmy dohodlo....
    myslite si ze je to ok? dan.kontrolu som zatial od vtedy ako to praktizujeme nemala....
    Myslím, že nie, jeden má a iný nie. To odporuje zásade rovnakého zaobchádzania so zamestnancami, ako keby si napísala, že beloch dostane a černoch nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajobs
    Myslím, že nie, jeden má a iný nie. To odporuje zásade rovnakého zaobchádzania so zamestnancami, ako keby si napísala, že beloch dostane a černoch nie.
    Podľa Základných zásad ZP 311/2001 čl. 1, každému patria rovnaké práva bez akýchkoľvek obmedzení a priamej alebo nepriamej diskriminácie...

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Pri kontrole inšpektorátom práce odznelo, ak dohodár odpracuje smenu ako ostatní a dohoda je obodobou prac. pomeru, prináleží mu str.lístok, alias strava.Ide len o tie smeny. O nič viac. Ak pracuje na 300 hod. do roka s tým, že je to na pár hodín v mesiaci .atď... nepatrí stravné, ale tam, kde sa berú dohodári na viac ako 4 hod. denne, spľňa to obdobu prac. smeny, patrí mu stravný lístok. Nuž a ak im to zrážate zo mzdy, musíte mať podpísaný súhlas so zrážkami. To len na okraj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.