Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a príjem za predaj automobilu

Podnikateľovi chcem účtovať paušálne výdavky 40%, no v roku 2010 mal okrem príjmov zo živnosti aj príjem za predaj automobilu 3.000 EUR, ktorý bol zaradený do OM-už odpísaný a aj príjem z poisťovne za poistnú udalosť 1.000 EUR. Neviem či aj z tých dvoch príjmov môžem dať 40%, alebo ako mám postupovať. Doteraz som mu viedla účtovníctvo, no on tvrdí, že paušálom by mu vyšla menšia daň, ak by príjem za predaj automobilu a poistnej udalosti nemusel uvádzať v príjmoch z podnikania. Má to ísť do príjmu,alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Majočka Pozri príspevok
    Podnikateľovi chcem účtovať paušálne výdavky 40%, no v roku 2010 mal okrem príjmov zo živnosti aj príjem za predaj automobilu 3.000 EUR, ktorý bol zaradený do OM-už odpísaný a aj príjem z poisťovne za poistnú udalosť 1.000 EUR. Neviem či aj z tých dvoch príjmov môžem dať 40%, alebo ako mám postupovať. Doteraz som mu viedla účtovníctvo, no on tvrdí, že paušálom by mu vyšla menšia daň, ak by príjem za predaj automobilu a poistnej udalosti nemusel uvádzať v príjmoch z podnikania. Má to ísť do príjmu,alebo nie?
    A keby ani tie ostatné príjmy neuviedol, tak by mu vyšla nulová daň

    § 9 Príjmy oslobodené od dane
    d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
    Naposledy upravil marjankaj : 09.02.11 at 21:04

    Majočka je offline (nepripojený) Majočka

    Majočka
    Máš pravdu, zo všetkých príjmov vypočítam 40% výdavky. Niekedy tí podnikatelia tak špekulujú, že sa nechám popliesť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Majočka Pozri príspevok
    Máš pravdu, zo všetkých príjmov vypočítam 40% výdavky. Niekedy tí podnikatelia tak špekulujú, že sa nechám popliesť.
    A neviem, čo je to tá poistná udalosť: Vari ho vytopilo?

    Paušálne výdavky a príjem za predaj automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.