Zavrieť

Porady

Daňový preplatok

Dobrý deň,
prosím Vás, keď mi má daňový úrad podľa daňového priznania - typ A, vyplatiť 820,36 Eur daňový bonus a ešte mi má aj vrátiť zrazené preddavky na daň (§35 zákona) v sume 821,94 Eur, t. j. celková suma 1642,30 Eur, táto suma sa mi musí dostať na riadok 65? (oddiel VI - daňové prizanie A)
Alebo do riadku 65 sa nezahŕňa daň. bonus, ktorý mi má daň.úrad vyplatiť? A o vyplatenie daň. bonusu žiadam iba v oddieli XI?
Prosím, poradťe mi. Neviem, či som niekde v oddieli VI urobila chybu, alebo to mám správne. Voprad ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    keď si správne dosadíš do riadkov, vyjde ti to tak, že na riadku 59 budeš mať DB, a na riadku 65 iba preplatok dane

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Danový bonus ktorý bude vrátený je na riadku59 a v riadku 65 sa uvádza daňový preplatok . Ciže Ti vrátia to čo je na riadku 59 a 65.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zrazené preddavky si uvedieš do DP a budú zahrnuté do celkového preplatku DPFO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.