Zavrieť

Porady

odhlaska SP

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Ak ma zamestnávatel jedneho pracovnika na DOVP a odhlasi ho k 31.12.05, je povinny sa odhlasit z registra zamestnavatelov, ak od 1.1.05 uzavrie s pracovnikom novu DOVP?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

anka
Ak ma zamestnávatel jedneho pracovnika na DOVP a odhlasi ho k 31.12.05, je povinny sa odhlasit z registra zamestnavatelov, ak od 1.1.05 uzavrie s pracovnikom novu DOVP?
Ako zamestnávateľa ho netreba odhlasovať. (máš tam preklepík v roku)
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Je potrebné odhlasovať. Ja mám takúto skúsenosť, neviem, či fungujú soc.p.všade inak, ale mne povedali, že to musím urobiť. Končí sa prac. pomer, aj keď dohoda a v novom roku sa začína nový. Na reg. list je potrebné napísať slovo "dohoda", aby ju nezaregistrovali ako prac. pomer. Nuž a inšpektorát práce pri kontrole zas povedal, že dohoda musí byť podpísaná aspoň jeden deň pred vznikom právoplatnosti tejto dohody, takže to je posledný prac.deň v roku 2005 30.12. Nuž a tak treba 30.12.2005 odhlásiť i prihlásť. Mám takto urobiť asi 10 zamestnancov, preto som to preverovala už skorej.
Prihlásť od 2.1.2006 a ukončiť k 31.12.2005.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Takže anka tu je môj názor:

Povinnosť odhlásenia zamestnávateľa ako malého závodu z registra, vzniká dňom odhlásenia posledného zamestnanca/ dohodára/. Keďže v tvojom prípade
je to jediný a zároveň posledný zamestnanec /dohodár/ tak treba odhlásiť aj
závod a následne ho v 1/2006 prihlásiť. Keby si posledného zamestnanca odhlásila napr. v okt. alebo v novembri, musela by si závod odhlásiť ihneď. Takže to musíš urobiť aj v decembri, bez ohľadu na to kedy ho prihlásiš. Jednoducho je posledný zamestnanec / dohodár/ a končí mu pomer, takže končí aj malý závod. Keď bude nový zamestnanec / prvý/ zaregistruj aj malý závod.
Čo na to vy ostatní??? Myslím, že je to správne.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zdeni
Takže anka tu je môj názor:

Povinnosť odhlásenia zamestnávateľa ako malého závodu z registra, vzniká dňom odhlásenia posledného zamestnanca/ dohodára/. Keďže v tvojom prípade
je to jediný a zároveň posledný zamestnanec /dohodár/ tak treba odhlásiť aj
závod a následne ho v 1/2006 prihlásiť. Keby si posledného zamestnanca odhlásila napr. v okt. alebo v novembri, musela by si závod odhlásiť ihneď. Takže to musíš urobiť aj v decembri, bez ohľadu na to kedy ho prihlásiš. Jednoducho je posledný zamestnanec / dohodár/ a končí mu pomer, takže končí aj malý závod. Keď bude nový zamestnanec / prvý/ zaregistruj aj malý závod.
Čo na to vy ostatní??? Myslím, že je to správne.
Pojem "malý", "veľký" závod už nie je.
U zamestnávateľov, ktorí majú len DVP končia 31.12. a "začínajú" 01.01.2006 nebude Soc. poisť. požadovať odhlásenie / nové prihlásenie, pokiaľ nevznikajú "hluché dni" bez zamestnávania dohodárov, resp. pokiaľ to bude obdobie kratšie ako mesiac. SP - Prešov.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

No vidíš, a v Partizánskom je to celkom ináč. Jednoducho posledný, tak odhlásiť.
A to že neakceptujú žiadné obdobie bez zamestnancov ani kratšie ako mesiac,
to je stále. A navyše, mne sa stalo ešte aj toto: firma mala dohodára jedného, ktorý niekedy nepracoval aj dva mesiace a nechceli mi uznať nulové výkazy, len odhlásiť a odhlásiť, aj jeho aj malý závod / no ja už to mám zafixované asi na 100 rokov, ale chápeme sa/ takže zamestnávateľa. A vraj keď začne znovu pracovať tak poprihlasovať všetko. Akože normálni určite nie sú!!!!! To my je jasné! A keď som povedala, že keby začal za 3-týždne znovu, tak aj tak nie.
Preto som dala názor, že ihneď odhlásiť oboch.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zdeni
No vidíš, a v Partizánskom je to celkom ináč. Jednoducho posledný, tak odhlásiť.
A to že neakceptujú žiadné obdobie bez zamestnancov ani kratšie ako mesiac,
to je stále. A navyše, mne sa stalo ešte aj toto: firma mala dohodára jedného, ktorý niekedy nepracoval aj dva mesiace a nechceli mi uznať nulové výkazy, len odhlásiť a odhlásiť, aj jeho aj malý závod / no ja už to mám zafixované asi na 100 rokov, ale chápeme sa/ takže zamestnávateľa. A vraj keď začne znovu pracovať tak poprihlasovať všetko. Akože normálni určite nie sú!!!!! To my je jasné! A keď som povedala, že keby začal za 3-týždne znovu, tak aj tak nie.
Preto som dala názor, že ihneď odhlásiť oboch.
Asi má pravdu, kto hovorí: nezáleží na zákone, ale na jeho vysvetlení a použití. Sme malé krásne Slovensko a navyše ešte máme aj úradníkov, ktorí si vo svojich "kráľovstvách" uplatňujú jeden a ten istý zákon každý po svojom. A ja, že prečo vždy majú "vysveľovacie školenia" po každej novelizácii. Majú ich málo!
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Zamestnávateľa neodhlasujem, aj keď nemá zamestnancov. Sem tam má dohodára, ale pozor, je treba dávať nulové výkazy /aspoň prvú stranu/, pokiaľ v danom mesiaci nezamestnáva nikoho, resp. nevypláca mzdu./Sociálka KE/
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ata111
Zamestnávateľa neodhlasujem, aj keď nemá zamestnancov. Sem tam má dohodára, ale pozor, je treba dávať nulové výkazy /aspoň prvú stranu/, pokiaľ v danom mesiaci nezamestnáva nikoho, resp. nevypláca mzdu./Sociálka KE/
Ešte k tej "pestrosti" : nulový výkaz u nás spočiatku chceli bez prílohy, neskôr s nulovými prílohami. Vlastne dvojakými: zamestnávateľ bez zamestnancov, resp. zamestnávateľ s DVP ale bez vykázaného VZ.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ata11
A ako dávaš nulové výkazy, keď nie je na koho, čo píšeš do prílohy, keď nie je
nikto v stave? Aké meno? Ja som myslela nulové výkazy, ak je dohodár v stave, ale nie je preňho robota aj dva mesiace tak dávam nulové výkazy. Tak s týmto by ma už u nás ani do kancelárie nevpustili, veď mne nechceli zobrať nuláky na
dohodára v stave a nie ešte na "prázdnu firmu". Teda toto je sila, každá pobočka
ináč!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Zdeni
firma mala dohodára jedného, ktorý niekedy nepracoval aj dva mesiace a nechceli mi uznať nulové výkazy
To je zvláštne, prečo sa zaujímajú o dohodára. ktorý nerobí 2 mesiace ? veď dohodár má DoVP na vykonanie určitej práce, a tá nemusí byť presne vymedzená časom - spravidla do roka a do dňa.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ajobs
To je zvláštne, prečo sa zaujímajú o dohodára. ktorý nerobí 2 mesiace ? veď dohodár má DoVP na vykonanie určitej práce, a tá nemusí byť presne vymedzená časom - spravidla do roka a do dňa.
Celý evidenčný problém vlastne spôsobil Vietor a iné prejavy "počasia". Keby napr. (možno?) nebolo potrebné cez DVP dávať zábrany vetru, tak je DVP podstatne menej a takmer žiadne "bez odmeny". = dúfam, že pimprláci dostatočne vyjadrujú zmiešané pocity.
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Dnes sme si overovali v SP ako je to keď ku koncu roka odhlásim jediného zamestnanca ktorý je na DoVP. Povedali že treba odhlasovať aj zamestnávateľa. A potom keď znova zamestnáš tak prihlásiť. My sme si totiž zisťovali, lebo sme zapatrošili kópiu prihlášky že či sme prihlasovali jednu dohodárku. Pani v SP povedala, že ona nevie zistiť či je akýkoľvek dohodár prihlásený lebo oni dohodárov a ich prihlášky nenahadzujú oni si ich "zatiaľ odkladajú".
Neviem načo je potom také velmi potrebné vôbec niekoho prihlasovať či odhlasovať, ked v tom majú totálny bordel!
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

V každej SP majú zaujímavý prístup. Nedávno som niesla RL - prihlášku zamestnanca na DoVP s tým, že som si dovolila zároveň uviesť aj koniec
išlo o 5 dní. Bolo mi vytknuté, že sa mám láskavo unúvať a osobitne zaniesť
RL - odhlášku o 5 dní neskôr.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Jura
V každej SP majú zaujímavý prístup. Nedávno som niesla RL - prihlášku zamestnanca na DoVP s tým, že som si dovolila zároveň uviesť aj koniec
išlo o 5 dní. Bolo mi vytknuté, že sa mám láskavo unúvať a osobitne zaniesť
RL - odhlášku o 5 dní neskôr.
No to je niečo, to som ešte nepočul
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nič nového pod slnkom. Aj ja som tak dopadla.
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

V zápise z pracovnej porady v Socialnej poisťovni s tvorcami SW mzdovej agendy z 29.09.2005 na otázky tvorcov SW okrem iného je uvedené:

....

- Dohodárov, ktorí majú v príslušnom mesiaci VZ nulový nie je potrebné uvádzať v Mesačnom výkaze

- Zamestnancov, ktorí majú celý mesiac vylúčenie povinnosti platiť poistné, nemusí zamestnávateľ uvádzať v mesačnom výkaze

- Zamestnávateľ neuvádza vo výkaze zamestnanca, ktorému sa prerušuje poistenie podľa § 26 ods. 1 zákona 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov počas celého kalendárneho mesiaca (napr. poskytnuté pracovné voľno bez náhrady mzdy, čerpanie rodičovskej dovolenky)

...
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Moja skusenost zo Ziliny: zamestnavatela treba odhlasit za predpokladu, ze nebude nikoho zamestnavat pol roka a treba podavat nulove vykazy. Doteraz som to tak robila a zatial som nemala ziaden problem. Ale mozno sa zasa nieco zmeni a o par rokov mi to vytknu.
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Prosím Vás a platí povinnosť odhlásiť a znovu prihlásiť aj študenta na DBPŠ keď bude aj v budúcom roku pokračovať v brigádnickej práci?
Ďakujem a prajem pekný deň :-)
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Viki
Prosím Vás a platí povinnosť odhlásiť a znovu prihlásiť aj študenta na DBPŠ keď bude aj v budúcom roku pokračovať v brigádnickej práci?
Ďakujem a prajem pekný deň :-)
Ak máte tak uzatvorenú dohodu,že Vám bude pokračovať aj v roku 2006, odhlasovať a prihlasovať nemusíte
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Ja mám ten istý problém.
Pôvodne uzavretá dohoda do 31.12.05. Pribudli ešte nejaké úlohy a tak sme uzatvorili dohodu zase novú od 1.1.06.
Odhlásiť a zase prihlásiť??????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať