Zavrieť

Porady

odhlaska SP

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Ak ma zamestnávatel jedneho pracovnika na DOVP a odhlasi ho k 31.12.05, je povinny sa odhlasit z registra zamestnavatelov, ak od 1.1.05 uzavrie s pracovnikom novu DOVP?
Usporiadat
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Mirka D
Ja mám ten istý problém.
Pôvodne uzavretá dohoda do 31.12.05. Pribudli ešte nejaké úlohy a tak sme uzatvorili dohodu zase novú od 1.1.06.
Odhlásiť a zase prihlásiť??????
Keď je nová DoVP od 1.1.2006 tak znovu prihlásiť a vlaňajšiu odhlásiť.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Mirka aj ja mám ten istý problém. Mám dohody do 31.12.2005 a od 1.12006 mám na DoVP tých istých ľudí. Ja ich radšej všetkých poodhlasujem a znovu prihlásim, veď v SP majú taký bordel, lebo ako vidíme v každom kraji je to inak. A takto sa radšej poistíme. Takže hor sa do písania. Ešteže sa to dá aj hromadne cez internet, aj keď potom treba aj tak poštou. Je to taký slovenský cirkus.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

tiez mam podobny problem, mam odhlasit jedneho zamestnanca - SP,ZP tiez urobim aj odhlasenie zamestnavatela zo SP, ZP ale neviem ktore tlaciva pouzit, poradite?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
tiez mam podobny problem, mam odhlasit jedneho zamestnanca - SP,ZP tiez urobim aj odhlasenie zamestnavatela zo SP, ZP ale neviem ktore tlaciva pouzit, poradite?
Do ZP sú nové už dávnejšie, a aj na SP sú nové niekoľko dní.
http://www.socpoist.sk/index/index.p...1226&prm2=4968
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147<!-- / message --><!-- sig --> __________________
Naposledy upravil Tweety : 02.08.06 at 10:03
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem, prave to vyplnam, neviete mi niekto poradit take nieco ako druh vlastnictva - kod , ktory sa ma uviest na odhlaske do soc. poist.
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ila
korduľa
dakujem, prave to vyplnam, neviete mi niekto poradit take nieco ako druh vlastnictva - kod , ktory sa ma uviest na odhlaske do soc. poist.
dakujem
Odkiaľ to máš?, veď to tam ani nie je.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

je to na registracnom liste zamestnavatela v 4 bode, kde je pravna forma a pod.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
je to na registracnom liste zamestnavatela v 4 bode, kde je pravna forma a pod.
Lenže ak chceš odhlásiť zamestnanca, tak použiješ RLFO, toto nemáš dobré tlačivko.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

lenze ja odhlasujem zaroven aj zamestnavatela, takze robim vsetky odhlasky,
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

jozefI
V zápise z pracovnej porady v Socialnej poisťovni s tvorcami SW mzdovej agendy z 29.09.2005 na otázky tvorcov SW okrem iného je uvedené:

....

- Dohodárov, ktorí majú v príslušnom mesiaci VZ nulový nie je potrebné uvádzať v Mesačnom výkaze

- Zamestnancov, ktorí majú celý mesiac vylúčenie povinnosti platiť poistné, nemusí zamestnávateľ uvádzať v mesačnom výkaze

- Zamestnávateľ neuvádza vo výkaze zamestnanca, ktorému sa prerušuje poistenie podľa § 26 ods. 1 zákona 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov počas celého kalendárneho mesiaca (napr. poskytnuté pracovné voľno bez náhrady mzdy, čerpanie rodičovskej dovolenky)

...

Neviem či sa odvtedy niečo zmenilo, u nás vo firme nastala taka situácia, že máme už len jednu zamestnankyňu, ktorá je momentálne na RD. Jedna teta na SP BA I. mi povedala, že musíme zasielať nulové výkazy každý mesiac. Naopak, zase ujo na SP hovoril, že poistenie tejto zamestnankyne je prerušené z dôvodu RD, takže aj zamestnávateľ by sa mal odhlásiť z registra, pokiaľ už nechce zamestnávať.

To druhé tvrdenie sa mi zdá trošku logickejšie, ale aj tak by som Vás poprosila, či sa to dá niekde v zákone overiť. Ďakujem
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dema
Naopak, zase ujo na SP hovoril, že poistenie tejto zamestnankyne je prerušené z dôvodu RD, takže aj zamestnávateľ by sa mal odhlásiť z registra, pokiaľ už nechce zamestnávať.
Dotyčná je v evidencii zamestnancov u svojho zamestnávateľa, pripadá mi nelogické, aby zamestnávateľ rušil svoju registráciu len preto, že ona je na RD a poistenie má prerušené.

Citujem z povinností zamestnávateľa voči SP:

Povinnosti

  1. prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca
  2. prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
    1. zamestnanca na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch,
    2. zamestnanca na účely úrazového poistenia a na účely osobitného predpisu (zákon č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu (zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch
  3. oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia
  4. oznámiť pobočke začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dni od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky
........akým spôsobom to oznámi, ak už nebude ako zamestnávateľ registrovaný?????
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

... presne tak, ani ja tomu nerozumiem...zamestnankyna na RD - bolo poslane prerušenie, tym padom plati poistne za nu stat, ale stale je nasou zamestnankynou, ved sme ju nevyhodili ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať