Zavrieť

Porady

Co robit, ak mam dvoch vymahacov na jeden dlh?

poradte mi prosim, ako postupovat, ak mam dlh voci orange, ktory platim jednemu vymahatelovi, je uz cely zaplateny a teraz sa ozval druhy exekutor, na ten isty dlh, ktory som uz raz zaplatila? Dlh povodne bol na 2800 korun, pricom polovica sa uhradila orange a na polovicu bola vymahana, pricom druhemu exekutorovi sme cely dlh splatili aj s urokmi, so vsetkym, Orange slovensko si uplatnilo vratenie aj tych penazi, ktore mu uz boli davno vyplatene, este pred zacatim exekucie a jedna exekucia bola na zvysok sumy a druha na celu. Ma veritel pravo ziadat niekolkych exekutorov na zaplatenie jedneho dlhu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Treba si poriadne prečítať, či ozaj obidve exekúcie sú vedené na základe jedného a toho istého rozhodnutia súdu /totožné - číslo konania, dátum vydania, súd , navrhovateľ, odporca, čiastky /. Ak áno, potom exekúcia ktorá začala neskôr by mala byť zastavená - tu treba podať návrh na jej zastavenie .

    Co robit, ak mam dvoch vymahacov na jeden dlh?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.