Zavrieť

Porady

Dlžníci na poistnom SP

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Rozalka, ja keď vidím tento zoznam, tak mi je zle a nikdy nepochopím, ako niekto dovolil, aby sa dlhy u určitých subjektov vyšplhali k takým sumám
Zle mi je z toho, keď mojím klientom prichádzajú penále za omeškané platby napr. 3,50 €, 6,18€ a pod. A to sú vždy osoby alebo firmy, ktoré poctivo platia, len sa niekedy omeškajú o 1-2 dni.
Kde to žijeme!!!
17 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Rozalka Pozri príspevok
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Mňa viac prekvapuje, že tam nenájdem dlžníkov, ktorý dlžia oveľa viac než 3,32 EUR SP trvá nejakú dobu, než ich tam zaradí.
(Takýto zoznam majú aj zdravotné poisťovne. Keď som si hľadala prácu, pozerala som si tieto zoznamy, aby som vedela, ako je na tom s platobnou disciplínou potenciálny zamestnávateľ.)
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dlžníkom sa zamestnávateľ môže stať rôzne.Mne sa napr.podarilo dostať do zoznamu,lebo v novembri som odviedla poistné síce na dobrý učet,ale s pre mna neznámeho dôvodu do inej banky,našťastie vrátili platbu a tak sme na to v januári prišli a zaplatili normalne,takže nedlzime nič.No ale na zozname ku koncu roka sme,čo už.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Stačí ak si niekto nevšimol, že sa zmenili odvody SZČO ktoré je splatné 08.02.2011 a hneď bude zoznam ešte väčší. Možno bolo rozumnejšie uverejňovať tých ktorí nemajú žiadne dlhy, zoznam by bol krátky a prehľadný.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Teda, hľadať v tom je umenie, neviem prečo mám opísovať nejaké písmena aby ma to pustilo a potom podľa abecedy preklikávať stranu, že asi ktorá? Alebo sa to dá aj jednoduchšie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marti, v SP nič, ale naozaj nič jednoduchšie nejde.
7 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť

Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33
Naposledy upravil Katija : 12.02.11 at 09:16
9 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Rozalka Pozri príspevok
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Rozálka, duplicitne založená téma...

Ozaj, pekný víkend...


http://www.porada.sk/t159500-vsetko-...poistovne.html
1 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Takto diletantsky zoznam sa iba tak nevidi. Moznost vyhladavania - ziadna, zoradene je to tiez podla nejakej divnej abecedy. Aby som nasiel jedno meno, tak mi to zabralo 15 minut casu. Pricom v normalnej databaze v ktorej sa da vyhladavat by to bolo
7 sekund.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

a este dodam, ze treba hladat nielen podla priezviska, ale aj podla mena, napr. katarína (predpokladam, ze to nebude priezvisko)
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. však nechali to len tak, ako bolo doteraz (hľadať treba dve hodiny) .. ibaže pribudli poistenci s min nedoplatkom ... našla som tam aj 4,20 eur .

SP má asi "veľa peňazí" .. ak sa ozaj začnú ľudia sťažovať za poškodenie dobrého mena ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katy a R Pozri príspevok
.. však nechali to len tak, ako bolo doteraz (hľadať treba dve hodiny) .. ibaže pribudli poistenci s min nedoplatkom ... našla som tam aj 4,20 eur .

SP má asi "veľa peňazí" .. ak sa ozaj začnú ľudia sťažovať za poškodenie dobrého mena ...
Našla som v zozname jedného príbuzného. Má dlžobu menšiu než 50 EUR.
Ale - tatko aj syn sa volajú rovnako, lenže SP to nerozlíšila. Nepoškodila jednému z nich dobré meno?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Llívia Pozri príspevok
Našla som v zozname jedného príbuzného. Má dlžobu menšiu než 50 EUR.
Ale - tatko aj syn sa volajú rovnako, lenže SP to nerozlíšila. Nepoškodila jednému z nich dobré meno?
Nie, ak je tá suma pravdivá. Ale ak nemá ani jeden z nich dlžobu, môžu sa odškodného domáhať obaja.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. samozrejme som myslela na tých poistencov, čo žiadny dlh nemajú a sú v zozname
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

našiel som tam aj taku poznámku že nebohý,to je trochu neetické,dalej my chýba vyhladavanie,tiež suma od 3.60 eur je prehnane nízka na zverejnovanie v takom zozname,dal by som od 33 eur minimalne-napad dobrý,ale pripada my nepripravený,nepremyslený a unahlený
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katija Pozri príspevok
Nie, ak je tá suma pravdivá. Ale ak nemá ani jeden z nich dlžobu, môžu sa odškodného domáhať obaja.
No, moc kóšer to teda od SP nie je, pretože neuviedla presne, kto jej dlží a tak "uvrhla hanbu" aj na druhého. Koľko deciek má mená po rodičoch, takže takáto chyba sa v zozname môže vyskytnúť (skôr si myslím, že sa ich už vyskytuje viac). A niekedy to ani nemusia byť príbuzný (rodičia - deti). Aj u nás v obci na bytovke bývajú po 2-3 rodiny s rovnakým priezviskom.

Katy a R Dnes, 01:15 PM
.. samozrejme som myslela na tých poistencov, čo žiadny dlh nemajú a sú v zozname
Katy, ale jeden z nich ten dlh nemá.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Aj na základe vlastnej skúsenosti si myslím, že ten zoznam nebude pravdivý..
Zverejním .. asi pred rokom som dostala list .. že SP začala voči mne konanie ... že som dlžná asi 6,20 eur (neviem presne - musela by som pohľadať- mám odložené).
tak ja nasrdená (myslím, že by som nenašla ani jednu platbu uhradenú neskoro) .. som zavolala do SP ... pani sa začla vyhovárať, že majú problém so systémom a pod .. nakoniec skonštatovala, že žiadny dlh nemám a položila.
.. zbytočne vyhadzujú peniaze za obálky a poštovné ..
A ak takto neprávom niekoho zverejnia na nete .. je to ešte horšie si myslím..
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

trisestri Pozri príspevok
našiel som tam aj taku poznámku že nebohý,to je trochu neetické,dalej my chýba vyhladavanie,tiež suma od 3.60 eur je prehnane nízka na zverejnovanie v takom zozname,dal by som od 33 eur minimalne-napad dobrý,ale pripada my nepripravený,nepremyslený a unahlený
Trochu Platím si dobrovoľne PVN. Jedinýkrát sa mi "podarilo" zabudnúť ho zaplatiť načas (platila som ho až 9-teho - o deň neskôr) a SP mi asi tak po mesiaci poslala doporučený list s doručenkou (poštovné za doporučený list stojí minimálne 1 EUR, s doručenkou ešte viac a koľko nás asi bolo, čo sme takýto pozdrav dostali ) s nejakými blábolmi o neuhradenom poistnom pritom však v liste nebola napísaná žiadna suma. Aj tento počin z ich strany bol nepremyslený a unáhlený. A ktovie, koľko ich bolo, nevadí, že zbytočne platili poštovné

Ešte doplním: je to jedna hnusná banda. Pracovníčky - horenosky (česť výnimkám, ale väčšina z nich je skutočne taká, že hľadí na "stránku" zhora), nie vždy sú ochotné a ich (asi) vnútorné postupy sú na hlavu. Včera som tam volala, či by mi vedeli dať nejaké potvrdenie o tom, koľko som zaplatila na PVN. Potrebujem to k ročnému zúčtovaniu dane (platím cez účet a určite nikomu nebudem kopírovať moje bankové výpisy). Pracovníčka ma informovala: jasné, dá sa, ale treba prísť OSOBNE a spísať nejakú žiadosť. Ako keby mi to nemohli poslať poštou na základe telefonickej žiadosti.
Naposledy upravil Llívia : 12.02.11 at 11:43
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Llívia Pozri príspevok
... Včera som tam volala, či by mi vedeli dať nejaké potvrdenie o tom, koľko som zaplatila na PVN. Potrebujem to k ročnému zúčtovaniu dane (platím cez účet a určite nikomu nebudem kopírovať moje bankové výpisy). Pracovníčka ma informovala: jasné, dá sa, ale treba prísť OSOBNE a spísať nejakú žiadosť. Ako keby mi to nemohli poslať poštou na základe telefonickej žiadosti.
.. k tomuto by som ti poradil .. ak máš IB .. tak si cez filter vytlač len platby do SP a prilož k DP. Toto postačovalo DU.
Tež som to vlani riešila ... aj som niekde pripla odpoveď zo SP (nechce sa mi hľadať) .. naozaj treba písomne požiadať - a dokonca majú na to 30 dní, ale možno vybavia aj skôr
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

IB mám, dúfam, že moja banka má v IB aj filter
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať