Zavrieť

Porady

graficka karta

takze mam mensi problem, skusal som zapnut pc a z nicoho nic sa mi po uvodnom logu Windows XP home restartoval PC a tak to slo stale dookola, proste sa PC nedal zapnut. Tak som skusil obnovu XP z disku vlozil som disk dal opravit nabehli mi tam okna ako pri instalacii. Opravilo sa to PC sa spustil, ale v zlom rozliseni ked som chcel spustit Ovladaci panel NVIDIA tak mi napisalo ze v systeme sa nenasla graficka karta NVIDIA, pricom pred tou opravou to vsetko slapalo. Dokonca som nenasiel graficku ani v Spravcovi zariadeni a nenasiel som tam ani monitor. ked som spustil program CPUID CPU-Z tak mi pri grafike nevypisalo nic. Je mozne ze sa mi odpalila graficka karta?..co by sa stalo s pc keby ta graficka bola poskodena?.. alebo co by s tym mohlo byt?.. alebo ako by som to mohol zistit?.. nie je na to nejaky soft?.. vdaka za vsetky rady

no skusil som graficku vybrat a zapojit s5..ale ziadna zmena, zaujimave ale je ze skusal som spustit nejake video a video sa mi na PC spustilo. A podla mna keby graficka nesla tak by neslo ani video. Moze to byt problem systemu?.. mam skusit format a nanovo rozbehat WIN?.. co si myslite bude to mat efekt?..
bez_názvu.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nepises nic o preinstalovani driverov.. pokial si opravoval win z recovery, alebo z instalacneho CD/DVD, urcite ti treba nanovo nainstalovat drivery.. ked hodis do googlu svoju graficku kartu, najde ti ich niekolko, pripadne na strankach vyrobcu su vzdy.. vela zdaru

    Palike852 je offline (nepripojený) Palike852

    Palike852
    ked idem na nvidia stranku a dam automaticky rozpoznat hardver nenajde mi nic.. a ten driver co mam a dam update tak mi vypise ze nemam taky hardver aky je potrebny...

    Palike852 je offline (nepripojený) Palike852

    Palike852
    dobre takze uz sa mi to podarilo opravit... vymazal som subor c:\windows\system32\hal.dll nahradil ho novym z instalacneho CD restartoval PC a zacalo mi odznova vsetko instalovat.. a naslo mi uz aj graficku aj monitor.. a vsetko slape ako ma.. dakujem velmi pekne za rady

    Palike852 je offline (nepripojený) Palike852

    Palike852
    misoft Pozri príspevok
    Stiahni si ovládače zo stránky, daj ich v PC "nainštalovať" a potom bude pýtať reštart a PC by ich malo nájsť. Potom si už nastavíš rozlíšenie. PC nebude hľadať hardvér na URL stránke, on ho hľadá u seba, pokiaľ sa potom jedná o update, vtedy môže (ale nemusí) hľadať na stránkach (ale to musíš mu udať cestu), väčšinou hľadá na pamäťových médiach (HDD, FDD, CD, DVD).
    BTW: Správca zariadení aj tak všetko "osiaha" a musí mať nejakú informáciu o GK (veď predsa zobrazuje - i keď v základnom rozlíšení - to robí default ovládač) - tam zistíš, čo za GK máš (pod Display Adapters)
    ked som mal v PC ovladac, alebo som sa pokual nainstalovat ovladac ktory som dostal ku grafickej karte z CD tak mi vypisalo ze nemam taky hardware na nainstalovanie ovladaca, a nedalo sa robit nic...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Stiahni si ovládače zo stránky, daj ich v PC "nainštalovať" a potom bude pýtať reštart a PC by ich malo nájsť. Potom si už nastavíš rozlíšenie. PC nebude hľadať hardvér na URL stránke, on ho hľadá u seba, pokiaľ sa potom jedná o update, vtedy môže (ale nemusí) hľadať na stránkach (ale to musíš mu udať cestu), väčšinou hľadá na pamäťových médiach (HDD, FDD, CD, DVD).
    BTW: Správca zariadení aj tak všetko "osiaha" a musí mať nejakú informáciu o GK (veď predsa zobrazuje - i keď v základnom rozlíšení - to robí default ovládač) - tam zistíš, čo za GK máš (pod Display Adapters)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.