Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - evidovaný na ÚP

Evidovaný na úrade práce zarobil za 3 mesiace určitú čiastku zdanenú zrážkovou daňou. Môže si v daňovom priznaní (aký typ) požiadať o vrátenie zaplatenej dane? A uplatní si NČZD v celej výške alebo má vypočítať len pomernú časť na tie 3 mesiace. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ronyxx Pozri príspevok
    Evidovaný na úrade práce zarobil za 3 mesiace určitú čiastku zdanenú zrážkovou daňou. Môže si v daňovom priznaní (aký typ) požiadať o vrátenie zaplatenej dane? áno Typ A (prepokladám, že išlo o príjmy zo závislej činnosti) A uplatní si NČZD v celej výške alebo má vypočítať len pomernú časť na tie 3 mesiace. uplatní si celú NČ (4025,70 €)Vďaka
    odpoveď v texte

    gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

    gabi2
    Dobrý deň. Som evidovaná na úrade a mám možnosť spracovať ročné daňové priznanie za 300 eur. Je to možné chápať ako jednorázový príjem ( oslobodenie od dane) pri spísaní zmluvy o dielo? Vyradia ma potom z evidencie, keď mesačne môžem mať príjem len 163 eur a tu by bolo 300eur? Ďakujem za každý nápad. Gabi

    Daňové priznanie - evidovaný na ÚP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.