Zavrieť

Porady

externy harddisk

ahojte vedel by mi niekto poradit chystam sa kupit externy harddisk ale moc sa v tom nevyznam chcela by som vediet ako je to s kapacitou lebo napr. 500 GB ma menej GB podla coho to je urcene a co to znamena pripojenie cez usb nebude k tomu treba nejaky program v podstate to len cez kabel zapojim a mozem robit? a budem tam ukladat hlavne filmy a hudbu ze ci je to nejako urcene do nejakych priecinkov ze kolko GB je na filmy na hudbu ale tam mozem mat vsetko iba filmy a este by som chcela vediet ako je to zo sifrovanim existuje na to nejaky program ktory sa tam nainstaluje ale to musim byt uz priamo v disku ked ho kupim? dakujem pekne za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    prisonbreak Pozri príspevok
    ahojte vedel by mi niekto poradit chystam sa kupit externy harddisk ale moc sa v tom nevyznam chcela by som vediet ako je to s kapacitou lebo napr. 500 GB ma menej GB podla coho to je urcene a co to znamena pripojenie cez usb nebude k tomu treba nejaky program v podstate to len cez kabel zapojim a mozem robit? a budem tam ukladat hlavne filmy a hudbu ze ci je to nejako urcene do nejakych priecinkov ze kolko GB je na filmy na hudbu ale tam mozem mat vsetko iba filmy a este by som chcela vediet ako je to zo sifrovanim existuje na to nejaky program ktory sa tam nainstaluje ale to musim byt uz priamo v disku ked ho kupim? dakujem pekne za odpovede
    Čím viac GB , tým lepšie ...
    Program nie je potrebný , PC si sám rozpozná a nainštaluje .
    Priečinky , zložky si vytvoríš sama ...aké len chceš , podľa uváženia a názvov ...

    prisonbreak je offline (nepripojený) prisonbreak

    prisonbreak
    ale tak napr. kolko presne GB bude mat 500 GB disk ked ho napojim k pc ?
    a rozhodujem sa medzi tymito dvomi variantami na alze
    1 varianta je WESTERN DIGITAL 2.5" My Passport Essential 500GB Stříbrný
    2 varianta je SEAGATE FreeAgent GoFlex 500GB
    ktory by ste mi odporucili a neni tam napisane ze ci maju sifrovanie suboro tak pc mi to nejak sam nainstaluje ci ako to funguje?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    prisonbreak: bude to v podstate fungovať podobne, ako keby sa pripojila USB "fleška" - len vo väčšom merítku

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Pokial maz peniazky tak chod do 3,5 a kup aspon 1,5 TB od Westernu.... Sice niesu take prenositelne ako tie mensie a maju vlastne napajanie (nie cez usb) ale podla toho co pises na filmy sa viac hodia... V dnesnej dobe filmami 500GB zaplnis ako nic pokial tam hodis este nejake programy bude zatrrepany 123...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    2,5" disky nad 320 GB sú zvyčajne napájané dvojicou USB ak potrebuješ aby sa používal len jeden USB, tak menší, a ak nieje problém s externým napájaním tak 3,5" disky sú bežne dostupné do 2 TB
    Všetky operačné systémy okrem Win 95/98 to rozpoznajú automaticky bez potreby softvéru

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    prisonbreak Pozri príspevok
    ale tak napr. kolko presne GB bude mat 500 GB disk ked ho napojim k pc ?
    a rozhodujem sa medzi tymito dvomi variantami na alze
    1 varianta je WESTERN DIGITAL 2.5" My Passport Essential 500GB Stříbrný
    2 varianta je SEAGATE FreeAgent GoFlex 500GB
    ktory by ste mi odporucili a neni tam napisane ze ci maju sifrovanie suboro tak pc mi to nejak sam nainstaluje ci ako to funguje?
    Presne ti to nikto nepovie, záleží to od spôsobu formátovania a tiež od štruktúry adresárov. Ale orientačne si to po prečítaní tejto témy budeš vedieť vypočítať:

    http://www.porada.sk/t145166-externy-disk-320-gb.html

    Tam som vysvetľoval, čo ovplyvňuje voľnú kapacitu disku.

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Externe disky od WD maju orientacne napisane na kabici kolko sa tam vojde audio, video suborov a obrazkov ale je to fakt velke +- .... Kazdy subor (format) disponuje inou kvalitou/ strukturou...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.