Zavrieť

Porady

externy hdd

ahojte poradaci, mam taky mensi problem s externym harddiskom, prestal sa zobrazovat v systeme. mam nainstalovanu vistu, donedavna fungoval v pohode, no teraz, ked ho pripojim, jednoducho sa nezobrazi. Nedokazem sa dostat k datam, skusal som uz aj hladanie v nainstalovanom hardware, nic... ma externy zdroj, ked ho zapojim do siete normalne sa rozbehne, avsak po pripojeni....hmmm...nic, je mozne ze ze je poskodene citacie zariadenie, ale pre istotu sa Vas chcem opytat ci neviete o nejakom kuzle, ktore by ho dokazalo ozivit, pripadne prihlasit do systemu ( teda ak si odmyslite ze je poskodene citacie zariadenie ) ci neexistue nejaka cesta predtym nez ho dam do servisu pripadne nehodim do smetneho kosa, co by som nerad, pretoze mam na nom data, ktore sa nedaju len tak jednoducho ziskat spat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

    Ľuboslav
    skusil by som ho otvorit (ak sa to da bez poskodenia) a pripojit ako interny disk - teda skusit obist usb pripadne rj45 ci cez co je pripojeny (myslim ze aj mrkvosoft niekde nepriamo priznal ze pri urcitej konstalacii hviezd moze byt citanie a zapisovanie na disk cez usb problem)

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    No - tá rada od Ľuboša je dobrá, ale len ak si technický typ a vieš niečo o PC. Inak má pravdu hlavne čo sa týka konštelácie hviezd.
    A preto ja by som ten disk:
    1.- Skúsil pripojiť na iné PC so systémom Vista (a podľa možnosti aj iným hardwérom) a pre pokoj duše aj k PC so systémom XP.
    2.- Ak nepôjde ani v jednom zapojení, tak servis. Ak je v záruke tak nech ho vyskúšajú - nechať si predviesť, neuspokojiť sa so slovami že u nich to funguje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.