Zavrieť

Porady

daň z prímnu - preukazateľné výdavky

Dobrý deň. Prenajímam garsónku z ktorej mám mesačný príjem 95EUR. Keďže mesačné poplatky na SIPO sú 84,82 EUR, tak výhodnejšie je pre mňa využiť v daňovom priznaní skutočné výdavky ako paušálne. Chcem sa opýtať čo môžem zahrnúť do výdavkov? NA inkasnom lístku SIPO mám položky elektrina, TV a rozhlas, nájomne.( Nájomné sa skladá z vody, tepla, fondu opráv, výkon správy, príspevok na samosprávu, el.energia za spoločné priestory). Môžem tento celý inkasný lístok SIPO použiť ako mesačný výdavok? Skutočnú spotrebu energie a nájomného za rok 2010 sa dozviem až júli 2011 pri roč. zúčtovaní. V roku 2010 som mala preplatok aj z nájomného aj z elektriny za rok 2009, ktorý som vrátila nájomcovi. Ako to naúčtovať ako príjem a zároveň výdaj?Do výdavkoch sa započítavajú aj bločky napr. z nákupu farby ? Byt nechcem vložiť do obchodného majetku, takže nevyužijem odpisy. Doteraz som v daňovom priznaní vykazovala paušálne výdavky, môžem toho roku zmeniť na skutočné výdavky, bez toho, aby som musela niečo meniť v predchádzajúcom roku? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    daň z prímnu - preukazateľné výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.