Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu A alebo B

Mám takýto problém. Známy mal od 01.01.2010 do 4.06.2010 živnosť a od tohto dátumu sa zamestnal ako zamestnanec. Tvrdí, že v období, keď mal
živnosť nemal žiadne príjmy ani výdavky /poistné neplatil/, takže má v roku 2010 iba príjmy zo závislej činnosti. Môžem mu použiť priznanie typu A? Má nejakým spôsobom /napr. čestné prehlásenie/ deklarovať, že nemal príjmy zo živnosti? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ak má daňovník príjmy podľa § 5 aj 6, použije DP typu B,
    ak má daňovník len príjmy podľa § 5, použije DP typu A,

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    ja by som dala B ,
    § 6 nulový príjem,nulové výdavky
    § 5 podľa potvrdenia od zamestnávateľa

    Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

    Veronika R
    mysimis Pozri príspevok
    Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.
    Ja som to robila tiež tak, a daňový úrad nemal žiadne námietky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jaanna Pozri príspevok
    Mám takýto problém. Známy mal od 01.01.2010 do 4.06.2010 živnosť a od tohto dátumu sa zamestnal ako zamestnanec. Tvrdí, že v období, keď mal
    živnosť nemal žiadne príjmy ani výdavky /poistné neplatil/, takže má v roku 2010 iba príjmy zo závislej činnosti. Môžem mu použiť priznanie typu A? Má nejakým spôsobom /napr. čestné prehlásenie/ deklarovať, že nemal príjmy zo živnosti? Ďakujem.
    Ale nemôžete pozerať len na fakt, že nemal príjmy a výdavky zo živnosti ...kde sú záväzky, kde sú pohľadávky a majetok, ktorý pri ukončení musí vysporiadať z pohľadu dane z príjmu .Samozrejme s prihladnutím na činnosť ktorú vykonával.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mysimis Pozri príspevok
    Vystavuješ DP typ A a ešte by som pre istotu napísala na DÚ oznámenie, že v čase keď podnikal, nemal z podnikateľskej činnosti žiadne príjmy ani výdavky.
    Súhlasím, daňový úrad na svojej stránke doporučuje napísať oznam(i keď to neurčuje zákon) , že nie je povinný robiť DP z dôvodov ....... . Inak DU môže tohto daňovníka vyzvať a musí to odôvodniť dodatočne.

    Daňové priznanie typu A alebo B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.