Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie alebo DP?

Ak mal zamestnanec okrem príjmu zo zč aj iný príjem, prípadne mal príjem zo zč u viacerých zamestnávateľov v priebehu roka, robili sme daňové priznanie. Teraz mi kamarátka mzdárka povedala, že aj napriek viacerým príjmom môžem už po novom urobiť ročné zúčtovanie, že každý program by mal mať tú možnosť. Neviem či je to pravda, ale v mojom programe - oberon - nemám možnosť zadať do rz iný príjem zo závislej činnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacena666 Pozri príspevok
    Ak mal zamestnanec okrem príjmu zo zč aj iný príjem, prípadne mal príjem zo zč u viacerých zamestnávateľov v priebehu roka, robili sme daňové priznanie. Teraz mi kamarátka mzdárka povedala, že aj napriek viacerým príjmom môžem už po novom urobiť ročné zúčtovanie, že každý program by mal mať tú možnosť. Neviem či je to pravda, ale v mojom programe - oberon - nemám možnosť zadať do rz iný príjem zo závislej činnosti.
    ÁNo, ak má príjmy aj od iných zamestnáv., o RZD požiada u vás. Určite ten program má(musí) mať chlievik na ďalšie príjmy od iných, možno si len zle pozrela.

    kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

    kacena666
    Ánooo, mám, našla som, ospravedlňujem sa za príspevok, ale včera som to tu nikde nevedela nájsť pol dňa, ale dnes je to tu. Ďakujem.

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    Skús pozrieť - tvorba miezd -vyber pracovníka ktorému chces robiť RZD ( ale nesmie mať spracovanú mzdu už za januar, ak má tak treba stornovať inač ťa nepustí) - potom daj upraviť mzdu - a v kolonke preplatky/nedoplatky RZ odklikni tú kocku a tam by si mala dopísať. Ja som to nerobila, mam len dohodarov dochodcov a im RZD nerobím.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý večer, zamestnankyňa, ktorá bola minulého roku evidovaná na úrade práce a u nás mala iba vyplatenú dohodu o vykonaní práce , pričom jej príjem za 4 mesiace bol 400 € a bol zdanený zrážkovou dańou si požiadala o vykonanie ročného zúčtovania dane. Tu na porade som dostala odpoveď že si môže požiadať a ja jej zrážkovú dań vrátim ( po podpísaní vyhlásenia ku mzde ), ibaže v oberone nemôžem nikde nájsť tu kolonku, kde jej zadám RZD. U riadnych zamestnancov to mám, prosím Vás kde jej to RZD mám zdať? Ďakujem.

    Ročné zúčtovanie alebo DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.