Zavrieť

Porady

Pôžička

Chcela by som sa poradiť. Ak firma, ktorá sa zaoberá stavebníctvom a na základe zmlúv pravidelne požičiava fyzickým osobám úročnú finančnú výpomoc musí mať túto službu aj v živnosti? Dostali sme účtovať stavebnú firmu a kde som tu som je tam poskytnutých pôžičiek do aleluja. Nezdá sa mi to nejak či to náhodou nespadá už pod Živnosť. nestretol sa niekto s touto problematikou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    JanaŠimi Pozri príspevok
    Nemá v živnosti nič práveže. Je to stavebná firma. O to mi ide,prekvapuje ma to, že napožičiavali kade tade. Nejde o jednorázovú pôžičku jednej osobe. Účtuje sa o velkých sumách . Reálne požičané . Pôžičky sa splácajú a aj úroky. Ale je ich veľa. Preto sa pýtam či by nemal mať na to živnosť a nie takto požičiavať kto si zapýta.
    Podľa mňa sa jedná o nepovolené podnikanie- každý kto požičiava peniaze za úplatu( úroky ), musí byť zaregistrovaný v Národnej banke Slovenska...

    http://ekonomika.sme.sk/c/5556001/po...ktokolvek.html

    Vlastne všetky zmluvy o požičkách sú NEPLATNÉ...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak má uvedenú činnosť v predmete činnosti /živnosti/ tak môže,
    voľná živnosť je napríklad aj poskytovanie pôžičiek nebankovým spôsobom.

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    Nemá v živnosti nič práveže. Je to stavebná firma. O to mi ide,prekvapuje ma to, že napožičiavali kade tade. Nejde o jednorázovú pôžičku jednej osobe. Účtuje sa o velkých sumách . Reálne požičané . Pôžičky sa splácajú a aj úroky. Ale je ich veľa. Preto sa pýtam či by nemal mať na to živnosť a nie takto požičiavať kto si zapýta.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A tu je zoznam oprávnených spoločností poskytovať úvery...


    http://regver.nbs.sk/search.php
    ...nie je úplný ...zabudol si na " iné úvery "...

    JanaŠimi je offline (nepripojený) JanaŠimi

    JanaŠimi
    To je v poriadku. Ja ďakujem. Zajtra budem mať sedenie s majiteľom tak zrejme ide zinfarktovať.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Uvedené optarenie platí až od 11.09.2010, takže pokiaľ máte v živnosti oprávnenie na poskytovanie pôžičiek nebankovým spôsobom tak sa to netýka starých pôžičiek uzavretých do 11.9.2010.

    cloverdale je offline (nepripojený) cloverdale

    cloverdale
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať v súvislosti s uvedenou povinnosťou registrácie pri poskytovaní pôžičiek. Ako je to, ak si medzi sebou firmy (spriaznené, alebo ktoré si vypomáhajú v rámci obchodných vzťahov) požičiavajú peniaze, ide všeobecne o krátkodobé pôžičky splatné do jedného roka. Je to napadnuteľné, a môžu sa tam úroky zahrňať do daňového základu, aj keď je v zmluve dohodnuté, že sú zaplatené jednorazovo pri splatení celej pôžičky. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.