Zavrieť

Porady

Kam zapisat do potvrdenia ci rocneho zuctovania dobrovolne poistenie zamestanca?

Zamestnanec si plati dobrovolne nemocenske poistenie za rok 2010. Teraz mi priniesol tlacivo zo socialnej poistovne k rocnemu zuctovaniu. No este som sa s tym nestrela kam to vobec mam zapisat ci len pripocitat v tlacive zuctovania prijmov " poistne a prispevky"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Dobrovoľné poistné a ročné zúčtovanie:
    http://www.porada.sk/t129099-p2-dano...amestnany.html
    Príspevok č. 17 od Andyke (odkaz, ktorý tam dal, nefunguje. V mojom príspevku funguje.)

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    verka78 Pozri príspevok
    Zamestnanec si plati dobrovolne nemocenske poistenie za rok 2010. Teraz mi priniesol tlacivo zo socialnej poistovne k rocnemu zuctovaniu. No este som sa s tym nestrela kam to vobec mam zapisat ci len pripocitat v tlacive zuctovania prijmov " poistne a prispevky"?
    Ak mu budeš dávať potvrdenie o príjme, neprirátaš dobrovoľné poistné k ničomu. Zamestnanec si ho sám uvedie v daňovom priznaní.
    Pri ročnom zúčtovaní - dala by som to do kolonky, ako píšeš "poistné a príspevky".

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja si myslim, ze v takom pripade nemozes zamestnancovi robit rocne zuctovanie, ale musi si on podat danove priznanie.
    Naposledy upravil ivka70 : 16.02.11 at 13:29

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja si myslim, ze v takom pripade nemozes zamestnancovi robit rocne zuctovanie, ale musi si on podat danove priznanie.
    Môže ho urobiť. DRSR vydalo k tomu nejaké opatrenie. Nedávno to sem pripol jeden poraďák. (Idem hľadať vo svojich príspevkoch.)

    verka78 je offline (nepripojený) verka78

    verka78
    Takze si musia spravit danove priznanie. Nemoze im spravit zuctovanie zamestnavatel. Tak som to pochopila

    verka78 je offline (nepripojený) verka78

    verka78
    verka78 Pozri príspevok
    Takze si musia spravit danove priznanie. Nemoze im spravit zuctovanie zamestnavatel. Tak som to pochopila
    Ale teraz pozeram ze riadok 33 v DP A je to iste ako v rocnom zuctovani : poistne a prispevky(paragraf 5 odsek 8 zakona). Ci nie?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    verka78 Pozri príspevok
    Takze si musia spravit danove priznanie. Nemoze im spravit zuctovanie zamestnavatel. Tak som to pochopila
    Praveze baby pisu, ze to mozes zapocitat do Rocneho zuctovania dane a nemusi si robit DP zamestnanec sam .

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Aj ja si sama uplatňujem zaplatené poistné na DNP a zráta a priráta sa to v RZD k zaplatenému poistnému, čo platí za zamestnanca zamestnávateľ. Keď nájdem podľa akého opatrenia to je prilepím, teráz musím bežať.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    L-M Pozri príspevok
    Aj ja si sama uplatňujem zaplatené poistné na DNP a zráta a priráta sa to v RZD k zaplatenému poistnému, čo platí za zamestnanca zamestnávateľ. Keď nájdem podľa akého opatrenia to je prilepím, teráz musím bežať.
    .. nemusíš - veď už je tu prilepené
    odvody, ktoré si zamestnanec platí ako DPO sú rovnocenné s odvodmi, ktoré platí ako zamestnanec - z PP.

    Anny96 je offline (nepripojený) Anny96

    Anny96
    Ahojte poraďáci,
    ak si chcem uplatniť zaplatené dobrovoľné nemocenské poistné, môžem tam zahrnúť aj poistné za 12/2010 zaplatené do 8.1.2011?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Llívia Pozri príspevok
    Dobrovoľné poistné a ročné zúčtovanie:
    http://www.porada.sk/t129099-p2-dano...amestnany.html
    Príspevok č. 17 od Andyke (odkaz, ktorý tam dal, nefunguje. V mojom príspevku funguje.)
    predpokladám,že to platí aj pre poistné platené na zdrav.poistenie ako samoplatiteľ-dobrovolne nezamestnaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.