Zavrieť

Porady

ako si z čínskej ruže vypestovať stromček?

Ahojte, mám na Vás prosbu. Vedel by mi niekto poradiť, ako si z čínskej ruže vypestovať stromček a nie krík? V odbornej literatúre som sa dozvedela, že ak chceme dopestovať rastlinku na kmienku, treba jej zrezávať všetky bočné výhonky. To má znamenať, že všetko, čo jej z hlavnej "nohy" bude vyrastať, mám jednoducho odrezať? Ak áno a rastlinka sa takto potiahne až hore, kedy (v akej výške) jej mám potom zrezať vrcholec, aby sa rozkonárila a vytvorila korunu ako stromček? Všetkým ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

    lusielaL
    Ahoj Janka,dobre na to ides a do akej vysky to si urcis sama,ved tvarovat ju mozes postupne,ako sa Ti bude pacit.Ak nema nahodene puky,teraz je vhodny cas na strihanie,do jari Ti pekne povyhana mlade vyhonky.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    len musíš stále vyštipovať z kmienka rašiace listy tie budú rásť stále

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ano, tak ako pises, treba vsetky bocne konariky zrezavat. Vo vyske ,kde chces mat korunku zastipnes vrcholec
    .Postupne vyrastajuce konariky musis postupne tiez zrezavat hned za 2-3 ockom,alebo podla uvazenia...
    Chce to trochu casu a trpezlivosti,pokym sa ti vytvori husta "gula".

    Inak sa pestuje tak,ako bezna cinska ruza.
    O cinskej ruzi si mozes pozriet uz zalozene temy :http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...3405afbd16#972

    81janka je offline (nepripojený) 81janka

    večný študent 81janka
    Ďakujem za odpoveď. Ona je ešte maličká - cca 20 cm, ktoré sú nad zemou. Zo žiadnej sa mi totiž ešte nepodarilo vypestovať stromček - vždy som sa strašne tešila, keď začala vyháňať bočné výhonky, len som netušila, že z nej budem mať potom krík. Ostatné dve som obrezala cca pred mesiacom a pekne sa mi zahustili, ibaže z tejto by som chcela stromček... Ešte jedna otázočka - keď si hovorila, že výšku si určujem sama, to znamená, že povedzme, ak ju chcem mať vysoku 1 meter, tak jej mám vrcholec odrezať až keď dorastie do tejto výšky a za ten čas mám všetky bočné výhonky odrezávať? Nebude príliš tenká?

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    ano nechaj ju rásť do výšky akú chceš,a potom zaštipni vrcholec,a ked aj bude tenka ona časom spevnie ,neboj nie je to nič zložité

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Chce to trochu trpezlivosti a odvahy . Tvarovanie sa robí tak ako si to popísala, opakovane, pritom pri "strihaní" zostanú konáriky, ktoré bez problémov zakorenia /urýchliť sa to dá zakoreňovačom -predávajú ho v kvetinárstvach, záhradnictvách / .

    ako si z čínskej ruže vypestovať stromček?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.