Zavrieť

Porady

nákup licencie na softvér = prev. réžia?

Prosím Vás, správne účtujem nákup licencie na softvér (150 Eur) ako prevádzkovú réžiu? Potrebovala by som sa v tom uistiť, že to mám správne. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Ide konkrétne o OEM licenciu, t.j. licencia kúpená spolu s počítačom - teda softvér tvorí súčasť vstupnej ceny počítača. Ďakujem za pomoc!

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Prosím Vás, správne účtujem nákup licencie na softvér (150 Eur) ako prevádzkovú réžiu? Potrebovala by som sa v tom uistiť, že to mám správne. Ďakujem!
    Áno, v JÚ ako prevádzkovú režiu.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    doktor01 Pozri príspevok
    Áno, v JÚ ako prevádzkovú režiu.
    Ja som sa dočítala v otázke:"antivírový program účtovanie", že keď ide o OEM licenciu, tak tvorí súčasť vstupnej ceny PC, teda, že to nebudem účtovať ako prevádzkovú réžiu...

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    A dočítala si sa aj kde to máš zaúčtovať v JÚ (respektíve kam by si to chcela zaúčtovať)?
    PS: účtovanie v JÚ a PÚ je odlišné

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    vstupná cena DHM (resp. čo do nej vstupuje) a účtovanie či už JU alebo PU sú dve odlišné veci....

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    Ja som to pochopila tak, že to zaúčtujem ako drobný majetok a do evidencie drobného majetku dám pod jednu položku PC a softvér.

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    No ja sa z toho neviem vymotať.... v apríli sa zakúpil PC a v auguste licencia OEM k tomuto PC. Mám to teda dať ako prevádzkovú réžiu a v "excelovskej" tabuľke prehľadu drobného majetku si urobím poznámku, že licencia patrí k tomuto PC?

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Zuzana B. Pozri príspevok
    No ja sa z toho neviem vymotať.... v apríli sa zakúpil PC a v auguste licencia OEM k tomuto PC. Mám to teda dať ako prevádzkovú réžiu a v "excelovskej" tabuľke prehľadu drobného majetku si urobím poznámku, že licencia patrí k tomuto PC?
    Áno, ja to tak vediem aj s poznámkou ku ktorému PC to je.

    nákup licencie na softvér = prev. réžia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.