Zavrieť

Porady

Krádež auta, odpisy a daňové priznanie

Dobrý večer prajem, prosím o pomoc. Mali sme auto zaradené v majetku. V novembri 2010 nám ho ukradli. V decembri som ho vyradila, účtovanie:

082/022 19019,-€, vyradenie
549/082 5530,-€ doúčtovanie zostatkovej ceny účtovnej.
Účtovné odpisy za rok 2010 sú vo výške 4367.-.

Daňová zostatk.cena k 31.12.2009 je 9509.-
Účtovná zostatk. cena k 31.12.2009 je 9897.-
V decembri sme dostali papier - uznesenie od polície, že vec prečinu krádeže prerušujú, nakoľko sa nepodarilo zistiť skutočnosti na trestné stíhanie voči určitej osobe. Chcem sa opýtať, toto je to potvrdenie o tom, že páchateľ je neznýmy?
A ako mám teraz pokračovať v daňovom priznaní?
Čítala som, že:
- účtovné odpisy v roku 2010 nie sú daňovým nákladom, čiže odpisy za rok 2010 sú pripočítateľné? (boli vo výške 4367,-
- hodnotu na účte 549 vo výške 5530 tiež pripočítam k daň.základu?
- daňové odpisy neuplatním, auto nebolo k 31.12 v majetku,
- čítala som, že daňová zostatková cena je daňovým nákladom pri krádeži v roku, keď mám potvrdenie od policie. Ak spomínané uznesenie spĺňa túto podmienku, tak potom DZC vo výške cca 9510.- je daň. nákladom, čiže o to si môžem znížiť dań. základ? V akom riadku DP?
- navyše, auto sme mali poistené a tak sme dohadli ešte v roku 2010 náhradu od poisťovne 378/648 10000,- K tomu som zase čítala, že škoda je škodou do výšky náhrady od poisťovne.
Mám z toho totálny zmetok, preto veľmi prosím o presný postup, ako to vyriešiť aj účtovne aj dańovo.
Veľmi moc ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Krádež auta, odpisy a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.