Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie za rok 2008

Dobrý večer,
poprosila by som Vás o radu ohľadom priznania ešte za rok 2008. Bolo podané v riadnom termíne, ale s poznámkou, že budú dodatočne zdokladované príjmy v Belgicku. Potvrdenie o príjme nebolo možné získať a až v priebehu roka 2010 prišiel papier o vysporiadaní dane v Belgicku. Spomínané príjmy uvádzam do riadku 49 (po prepočte) cca 250000 Sk, daň (r.50) cca 51000 Sk a percento (r. 51) 833, nakoľko základ dane na Slovensku bol cca 30000 (r.36). Týmto je riadok 52 aj 53 nulový. Počítam správne? Nikdy som daň zo zápočtu neriešila a neviem, či postupujem správne. Nebol uplatnený daňový bonus, ten vypíšem v riadkoch na to určených a požiadam o vrátenie. Postačuje ako doklad o výške príjmu potvrdenie o výpočte dane z Belgicka? Je nutné ho dať preložiť?
Vopred ďakujem za rady a usmernenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Z týchto údajov sa nedá dobre poradiť. Uveď
    - príjem dosiahnutý v SR, nie základ dane
    - odvody(SR)
    - zrazená daň(SR)
    - príjem z Belgicka(nie základ dane)
    - odvody z Belgicka
    - zrazená daň v Belgicku
    Prilož k potvrdeniu aj preklad, aby bolo pre DU zrozumiteľné, nič tým nestratíš.

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    Dobrý deň,
    nerozpisovala som všetko, zamerala som sa iba na výpočet dane na zápočet. Samozrejme, že mám príjem aj odvody v SR čo je základom dane (r.36), ktorý sa berie do úvahy v riadku 51. Zrazenú daň v SR nemám, lebo príjem bol nízky a pri uplatnení nezdaniteľnej časti daň nevyšla. A ako som spomínala, doklad od belgického zamestnávateľa nemám. Mám len vyúčtovanie z daň. úradu v Belgicku, kde je uvedený príjem a zrazená daň a preplatok na dani, ktorý bol poukázaný na účet v roku 2010. Všetky sumy čo mám som uviedla. Neviem, ako to chodí u zahraničných zamestnávateľov, ale potvrdenie dotyčný zamestnanec nevedel vyše roka od nich "vymôcť". Pomôžete, prosím. Ďakujem.
    Naposledy upravil Misela19 : 17.02.11 at 08:23

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Misela19 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    nerozpisovala som všetko, zamerala som sa iba na výpočet dane na zápočet. Samozrejme, že mám príjem aj odvody v SR čo je základom dane (r.36), ktorý sa berie do úvahy v riadku 51. Zrazenú daň v SR nemám, lebo príjem bol nízky a pri uplatnení nezdaniteľnej časti daň nevyšla. A ako som spomínala, doklad od belgického zamestnávateľa nemám. Mám len vyúčtovanie z daň. úradu v Belgicku, kde je uvedený príjem a zrazená daň a preplatok na dani, ktorý bol poukázaný na účet v roku 2010. Všetky sumy čo mám som uviedla. Neviem, ako to chodí u zahraničných zamestnávateľov, ale potvrdenie dotyčný zamestnanec nevedel vyše roka od nich "vymôcť". Pomôžete, prosím. Ďakujem.
    Len či je to ozaj príjem a nie základ dane. Daň započítaš, zrazené preddavky mínus preplatok krát x%.

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    Dobré ráno,
    viete mi, prosím, poradiť ako vypísať daňové priznanie ak za rok 2008 bolo riadne podané a teraz vypisujem dodatočné? Vypisujem len rozdiely medzi jednotlivými riadkami alebo uvádzam všetky riadky ako mali byť vypísané (teda v plnej hodnote). Ďakujem

    Dodatočné daňové priznanie za rok 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.