Zavrieť

Porady

Neoprávnená exekúcia

Dobrý deň , prosím o radu ako postupovať. Mame zablokoval exekútor bankový účet , samozrejme bez akéhokoľvek papiera ... Po zistení o akého exekútora sa jedná , sme ho tel.kontaktovali , papiere poslal na adresu na ktorej už 10 rokov nemá trvalý pobyt . K jadru veci , exekúcia sa týka akejsi spoločnosti Express Finance , ktorej by mala dĺžiť sumu 350 € a tu je pes zakopaný , keďže ide o nejakú podvodnú nebankovku v ktorej žiaden dlh nikdy nemala keďže s nimi nikdy nič neuzavrela. Podali sme námietky voči exekúcii , lenže už tri mesiace sa nič nedeje , účet je stále zablokovaný a to aj napriek tomu, že zo soc.poistovne prišiel papier podľa ktorého nesmie byť suma inv.dôchodku vo výške 143€ blokovaná keďže nemá žiadny iný príjem... Exekútor sa vyhovára na banku banka na exekútora , prosím poradte čo ďalej... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Odporúčam overiť iné dlhy z minulosti. Naozaj mohlo dôjsť k postúpeniu pohľadávky. Napr. elektrárne, plynárne aj banky postupujú na vymáhanie dlhy spoločnostiam, ktoré mi názvom pripomínajú aj horemenovanú.

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    pre monydj :
    ak je blokovaný účet v banke, tak je možné zistiť z príkazu na začatie exekúcie v banke komu, kam a akú čiastku môžem zaslať - teda veriteľa,výšku dlhu a exekučný titul, takmer to isté vie zamestnávateľ - pozná veriteľa a výšku dlhu ....
    ak viete aj ktorý exekútor vykonáva exekúciu, tak nie je žiadny problém - treba si len spomenúť komu koľko dlhujem -nemá to nič spoločné s tým, či exekútor pozná slovenské zákony - ak by ich nepoznal neblokoval by Vám účet, nevydal by príkaz na začatie exxekúcie zrážkami zo mzdy...

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Na prvý pohľad to vyzerá, že exekučné konanie začalo zo svojvôle exekútora a že jediný "papier" v tejto veci je prípis sociálnej poisťovne .

    Určite je na svete rozhodnutie súdu /notárska zápisnica/,
    podľa ktorého mama je povinná zaplatiť istú peňažnú čiastku veriteľovi. Ten môže byť totožný s oprávneným v exekučnom konaní a nemusí byť, ak došlo k predaju pohľadávky /prechodu práv .

    Ak mama podala námietky proti exekúcii, rozhoduje o nich exekučný súd.
    Do tej doby exekútor môže zaisťovať majetok- blokovať účet, dať pokyn na vykonávanie zrážok z dôchodku a i. dovolené spôsoby.
    Z prípisu sociálnej poisťovne je zrejmé či bude vykonávať zrážky z dôchodku a v akej výške,alebo nie.
    Podľa zistení je respektíve už nie je uvedená spoločnosť , spoločnosť ktorá poskytovala úvery na zmenku kedysi v roku 2000 . Ako vravím mama nikdy nič so spoločnosťou neuzatvárala . Neviem presne v akom čase ale tejto spoločnosti sa venovali aj média . Spoločnosť síce figuruje v OR ale má nefunkčné telefóny , adresa je neplatná a zastupuje ju v konaní nejaký český takzvaný usadený euroadvokát , jemu sa však taktiež nedá dovolať ... Proste nič. Exekútor s nami odmieta komunikovať a nevie ani povedať čoho sa vlastne uvedená exekúcia týka , v rukách nemáme nič iba exekučný titul na sumu takmer 700€ . A keďže soc.poisťovňa poslala ten papier predpokladám, že exekútor dal návrh na sťahovanie peňazí z minim. dôchodku čo však zamietli . Už 3 mesiace blokujú účty a mama nemá z čoho žiť ... čo sa dá ešte robiť ?

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Podstatné je, že oprávnený-právnická osoba nie je vymazaný z obchodného registra .
    Pre exekútora je dôležitá výška peňažnej pohľadávky.
    Z exekučného titulu sa môže a nemusí dočítať o jej dôvode.
    Pátranie po dôvode - nahliadnutie do spisov ......
    Ostatné je asi v rovine morálnej .......

    monydj je offline (nepripojený) monydj

    monydj
    ja mam taky problem ze mne exekutor zablokoval ucet o com mi ani papiet neposlal a dal aj zrazky zo mzdy na tu istu sumu. a ked som mu volal co to je tak mi povedal a to doslova ze nech mu prapacim ze on sa v slovenskych zakonoch nevizna a ked bude daky preplatok tak mi ho vrati. som jediny prijem v domacnosti a aj o ten som prisiel. co mam robit? neposlal mi ani papiet domou o zrazkach zo mzdy,ze neni povinny mi ho posielat. som v koncoch

    monydj je offline (nepripojený) monydj

    monydj
    intro Pozri príspevok
    pre monydj :
    ak je blokovaný účet v banke, tak je možné zistiť z príkazu na začatie exekúcie v banke komu, kam a akú čiastku môžem zaslať - teda veriteľa,výšku dlhu a exekučný titul, takmer to isté vie zamestnávateľ - pozná veriteľa a výšku dlhu ....
    ak viete aj ktorý exekútor vykonáva exekúciu, tak nie je žiadny problém - treba si len spomenúť komu koľko dlhujem -nemá to nič spoločné s tým, či exekútor pozná slovenské zákony - ak by ich nepoznal neblokoval by Vám účet, nevydal by príkaz na začatie exxekúcie zrážkami zo mzdy...
    viem o co sa jedna a kolko dlhujem. mna len zauima preco mi ten exekutor dal najskor zablokovat ucet-bez akeho kolvek oznamenia + k tomu mi dal zrazat to iste zo zmzdy a tiez mi neposlal ziaden papier o tom. ked som mu ohladne toho volal tak mi povedal ze on nieje povinny mi to oznamovat ani nic posielat. tetaz ked dostanem vyplatu tak mi najskor stiahnu peniaze k nemu a ked mi pride zvisok na ucet tak ten mi stiahne tiez ale vsetko a ja ako jediny prijem v domacnosti nemam ani korunu. toto som mu povedal a aon na to, ze za to nemoze, ale ked bude daky preplatok oni mi ho vratia.

    lukasnv je offline (nepripojený) lukasnv

    elektro lukasnv
    Žiadosť o zrušenie exekučného príkazu.
    Oprávnený (s.r.o.) aj povinný (s.r.o.) sa dohodli o zrušení exekučného príkazu. Prosím Vás o vzor žiadosti. Ďakujem.

    Neoprávnená exekúcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.