Zavrieť

Porady

ktorý riadok

prosím na ktorom riadku DP "B" mám uviesť stratu vykázanú v roku 2010, ktorú chcem odpočítať, ak SZČO bol v danom roku aj zamestnancom a nechcem túto stratu umorovať v ďalších rokoch? mám riadok 57 a 63
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daňovú stratu si nemožno uplatniť pri príjmoch zo závislej činnosti. Teda ak niekto dosiahol stratu z podnikania, nemôže si o ňu znížiť základ dane dosiahnutý v zamestnaní.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    do riadkov 57 a 63 píšeš stratu z minulých rokov.. napríklad z DP za rok 2009..

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    áno to viem, lenže takto by som si mohla daň stratu odpočítavať až v roku 2011, no SZČO prerušil živnosť, a tak som chcela (čítala som, že sa dá) odpočítať ak zo živnosti vykazuje stratu a zároveň má príjem ako zamestnanec, tak daň. základ si môže ponížiť o túto stratu, len neviem prakticky kde v tlačive?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    prosím na ktorom riadku DP "B" mám uviesť stratu vykázanú v roku 2010, ktorú chcem odpočítať, ak SZČO bol v danom roku aj zamestnancom a nechcem túto stratu umorovať v ďalších rokoch? mám riadok 57 a 63
    Stratu z roka 2010 nie je možné umoriť už hneď v DP za rok 2010.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kimart Pozri príspevok
    áno to viem, lenže takto by som si mohla daň stratu odpočítavať až v roku 2011, no SZČO prerušil živnosť, a tak som chcela (čítala som, že sa dá) odpočítať ak zo živnosti vykazuje stratu a zároveň má príjem ako zamestnanec, tak daň. základ si môže ponížiť o túto stratu, len neviem prakticky kde v tlačive?

    Daňová strata v roku 2010 (dosiahnutá z príjmov 6 § )sa predsa nemôže odpočítavať z príjmov podľa § 5
    Daňovú stratu prvý krát začnete odpočítavať (inak 7 rokov) ak na budúci rok dosiahnete príjem podľa §6.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.