Zavrieť

Porady

Ochranná plachta na balkón

Ahojte hladam nejaku peknu ochrannu plachtu na balkon , nieco take ake je na tomto obrazku . Tato je vsak velmi dlha a uzka , ma len 75 cm na vysku . Mam balkon na juznu stranu a nechcem tam robit lodziu , len chcem , aby bol trosku chraneny pred vetrom a neziaducim pohladom v lete . Ma niekto s tym nejaku skusenost ?
Dakujem za rady :-)
ochranná plachta.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mebahelko Pozri príspevok
    dik , ale to by bolo velmi drahe , tam je minimalna objednavka 20 m2. :-(
    tak pozri niekde v zahradkarskych potrebach tieniace plachty,byvaju v roznych sirkach-ale nie su take pekne. Alebo si kup bambusove rohoze, to vyzera krajsie

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja by som skúsila pozrieť v predajni kde predávajú čalunicke textílie, možno že tam nájdeš požadovaný rozmer. inak tá látka na obr. vyzerá ako látka na záhradné lehátko, alebo na takú starú klasickú roletu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mebahelko Pozri príspevok
    Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)

    S vetriskom si poradíš, keď sa troška pohráš - tenkým špagátom k zábradlu priviazať bambus . Na mnohých miestach ovšem. Bavkala som sa s tým pozdĺž 6-tich metrov možno celý deň, ale už vyše 10 rokov vetrisku tento plôtik odoláva.A rozhodne je to príjemnejšie na pohľad ako nejaká plachta .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mebahelko Pozri príspevok
    Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)
    Mozno bude lepsi,ako nejaka husta textilia,aspon ho prefuka
    Do pevnej plachty sa zaprie vietor a onedlho ti rozkmase na miestach,kde to mas uchytene ( skusenosti z 9. posch. )

    Mebahelko je offline (nepripojený) Mebahelko

    Mebahelko
    Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)

    Mebahelko je offline (nepripojený) Mebahelko

    Mebahelko
    Paula : mas ten bambus na balkone pocas celeho roka ? Nevadi mu dazd ,alebo sneh ? Treba ho nejako osetrovat ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mebahelko Pozri príspevok
    Paula : mas ten bambus na balkone pocas celeho roka ? Nevadi mu dazd ,alebo sneh ? Treba ho nejako osetrovat ?

    Je tam nonstop, neošetrujem. Zvonku na pohľad síce už nie je ako nový (čo ma ale netrápi), z vnútornej strany je ako nový - na tomto mieste však musím napísať, že mám logiu a rolety od vrchu po zábradlie. Takže pri lejaku a v zime, keď je kosa či metelica, rolety spustím a vtedy i bambus má to šťastie, že je chránený z jednej strany pred nepriazňou počasia ....asi som Ti veľmi nepomohla napokon, hm . Všimla som si v mnohých záhradách v okolí, že sa im takýto plot ani po rokoch nerozpadol a je stále pekný.
    Občas mi ho prídu ozobať sýkorky, veľa škody ale nestihli narobiť .

    Mebahelko je offline (nepripojený) Mebahelko

    Mebahelko
    pomohla si mi , zacal som sa zaoberat tou myslienkou , ze by ten bambus mohol byt predsa len dobry napad , potrebujem ho vsak na vysku 100cm a dlzku 160 cm . Co som zatial videl tak sa predavaju minimalne s dlzkou 300 cm .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mebahelko Pozri príspevok
    pomohla si mi , zacal som sa zaoberat tou myslienkou , ze by ten bambus mohol byt predsa len dobry napad , potrebujem ho vsak na vysku 100cm a dlzku 160 cm . Co som zatial videl tak sa predavaju minimalne s dlzkou 300 cm .

    No, deleno dvomi Ti to teraz nepasuje . Ale, ak máš kam uskladniť zvyšok, zíde sa Ti na výmenu po čase - nadstavíš k starším centimetríkom . Zabijem sa, keď som múdra .
    Ale nechcem nijako ovplyvňovať Tvoju investíciu. Že sa mne páči viac prírodný materiál, to je môj problém, však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.