Zavrieť

Porady

Uplatnenie zakonnej poist. v účtovnictve.

Ahojte ,zaujimalo by ma či je možne uplatniť platbu zakonnej poistky v jednoduchom účt. ak je auto dočasne vyradene z cestnej dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Hela2 Pozri príspevok
    Manžel podnika v autodoprave zatiaľ nema prácu tak auto je na daňovom úrade odhlasene z cestnej dane.
    Cestná daň už neexistuje, len Daň z motorových vozidiel. Auto sa nepoužíva , to znamená , že zákonná poistka nie je výdavkom ovplyvňujúci základ dane a nie je tento výdavok vynaložený v súvislosti s podnikaním, pretože auto nevyužívate .Ja by som krátila potom cez uzávierkové operácie o výšku , ktorá pripadá na dobu nepoužívania vozidla .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Hela2 Pozri príspevok
    Ahojte ,zaujimalo by ma či je možne uplatniť platbu zakonnej poistky v jednoduchom účt. ak je auto dočasne vyradene z cestnej dane?
    Môžeš prosím vysvetliť zvýraznené ? Auto je zaradené v obchodnom majetku živnostníka ?

    Hela2 je offline (nepripojený) Hela2

    Hela2
    Manžel podnika v autodoprave zatiaľ nema prácu tak auto je na daňovom úrade odhlasene z cestnej dane.

    Uplatnenie zakonnej poist. v účtovnictve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.