Zavrieť

Porady

prilepovanie lístkov s rozpisom na prijaté faktúry

Dobrý deň, prosím poradiť. V JU treba viesť evidenciu dph dokladov- to sô tie lístočky ktoré musia byť nalepené na každej prijatej faktúre?

Čo všetko tento lístok musí obsahovať? ja tam vediem: číslo pod ktorým je v PD, základ dane, 20%dph, suma celkom, dátum vystavenia, dátum úhrady+č.dokladu

Moja otázka:
1. Ako sa na tento lístok zapíše tovar v hodnote 30000eur prijatý z EU, keď faktúra je bez dph vystavená dňa 12.1.2011?

2. Ako sa na tento lístok rozpíše prijaté JCD - dátum vystavenia 27.1., clo-512eur, 20%dph 4120eur.

3. treba tento lístok prilepovať aj na faktúry ktoré nemajú vplyv na dph?
napr. povinné poistenie auta na rok 2011 v sume 215eur.


Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Evidencia DPH v MRP : Denník- Výstupy - Zoznam DPH dokladov . Odkontrolovať na doklady, prípadne opraviť. Potom Denník -Výstupy -Výpočet daňového priznania.
    Lístočky - má byť zrejme doklad o tom, ako je faktúra zaúčtovaná (v PÚ predkontácia, ináč aj Likvidačný list faktúry, alebo "košieľka". Kniha Faktúr - Výstupy- Likvidačný list faktúry.) Nemusíš tlačiť, stačí napísať na faktúru.
    Naposledy upravil Dav : 19.02.11 at 15:28 Dôvod: zátvorka

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Len doplním: V MRP (WIN) pre JÚ výstup Likvidačný list faktúry neexistuje.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    bibitraub Pozri príspevok
    tak ja som myslela že toto je evidencia dph dokladov, prosím čo sa pod týmto myslí... Vediem si knihu prijatých faktúr, knihu vystavených faktúr, pokladničnú knihu a peňažný denník

    účtovníctvo robím v MRP od januára, účtovník nám odovzdal doklady za rok 2009 a 2010 a tam má pri prijatých faktúrach poprilepované tieto lístočky. Preto sa pýtam... Vysvetlíte mi to?
    Nepoznám MRP, ale aj tento SW ti určite ponúkne zostavu: Evidencia DPH.
    Ak nevieš, ako si ho máš vytlačiť, zadaj otázku v sekcii - účtovné softvéry, v téme MRP, tam ti určite niekto poradí.
    Lístočky pripevnené k faktúram, nie je evidencia DPH.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ja si pod evidenciou DPH v JÚ teda predstavujem niečo iné, ale to bude asi tým že účtujem len v PÚ. :-)

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    bibitraub Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poradiť. V JU treba viesť evidenciu dph dokladov- to sô tie lístočky ktoré musia byť nalepené na každej prijatej faktúre?

    Čo všetko tento lístok musí obsahovať? ja tam vediem: číslo pod ktorým je v PD, základ dane, 20%dph, suma celkom, dátum vystavenia, dátum úhrady+č.dokladu

    Moja otázka:
    1. Ako sa na tento lístok zapíše tovar v hodnote 30000eur prijatý z EU, keď faktúra je bez dph vystavená dňa 12.1.2011?

    2. Ako sa na tento lístok rozpíše prijaté JCD - dátum vystavenia 27.1., clo-512eur, 20%dph 4120eur.

    3. treba tento lístok prilepovať aj na faktúry ktoré nemajú vplyv na dph?
    napr. povinné poistenie auta na rok 2011 v sume 215eur.


    Ďakujem za radu
    Robíš účto ručne alebo v nejakom SW?

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    tak ja som myslela že toto je evidencia dph dokladov, prosím čo sa pod týmto myslí... Vediem si knihu prijatých faktúr, knihu vystavených faktúr, pokladničnú knihu a peňažný denník

    účtovníctvo robím v MRP od januára, účtovník nám odovzdal doklady za rok 2009 a 2010 a tam má pri prijatých faktúrach poprilepované tieto lístočky. Preto sa pýtam... Vysvetlíte mi to?

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    ďakujem za odpovede, tak zase som o niečo múdrejšia, evidencia dph dokladov sa teda vytlačí v MRP cez peňažný denník

    prosím ale poraďte mi teda čo mám napísať na ten lístoček, ktorý má byť prilepený na faktúre v tých 2prípadoch uvedených v mojej úvodnej otázke. ďakujem

    prilepovanie lístkov s rozpisom na prijaté faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.