Zavrieť

Porady

Intolerancia na pšenicu

Ahojte, synátor (20 mesiacov) má problém - po skonzumovaní akéhokoľvek produktu obsahujúceho pšenicu (akékoľvek množstvo, ktorákoľvek zložka) ho bolí bruško. Bola som u gastroenterológa, ten mu nepotvrdil alergiu a ani intoleranciu, ale tento problém má...

Matka so segrou mi radia doslova...
Segra: luci ale adko od narodenia psenicu nemal v puse preto ti takto reagoval uvidis ak mu zacnes po malych dakach davat ze sa to upravi to je normalna reakcia preto som ja dala detom vsetko od zaciatku nech su na vsetko zvyknuty a nemame z nicim problemy...

Matka ju podporuje, že vraj má pravdu.

Problém je, že mu nechcem uškodiť, tak mu nedávam pšenicu do stravy, vymenila som ju za špaldu, s ktorou problémy nemá. Ako im mám argumentovať, že je to podľa mňa nezmysel a že mu tým iba ublížim?
Naposledy upravil arizona : 18.02.11 at 14:51
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nechcem zbytocne plasit,ale napadla ma celiakia...


skus pozriet nejake priznaky :
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...kova-dieta.htm
http://www.celi.sk/content/co-je-celiakia
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Celiakia to nie je, to by mal problém aj so špaldou, jačmeňom, ražou, ovsom - ktoré obsahujú lepok. Problém je len s pšenicou.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

calawen Pozri príspevok
Celiakia to nie je, to by mal problém aj so špaldou, jačmeňom, ražou, ovsom - ktoré obsahujú lepok. Problém je len s pšenicou.
No ale aj tie celiakie sú rozne typy- mám kamoša čo ma takú celiakiu, že nemože jesť len niečo a mám iného kamoša a ten má nejakú vážnejšiu formu celiakie a ten nemože jesť viac toho...
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Hmm, ja som si to doteraz interpretovala ako intoleranciu pšenice...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

calawen Pozri príspevok
Hmm, ja som si to doteraz interpretovala ako intoleranciu pšenice...
tak zasa sa neboj, nechceli sme ťa vystrašiť- akože fakt to može byť len tá intolerancia , ale to treba asi zistiť lekárskymi vyšetreniami...,nemusí to byť hned celiakia...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

v prvom príspevku som písala, že som s ním bola u gastroenterológa, brala mu krv a nič nenašla... Najviac ma štve postoj mojej sestry a mamy, že ho "len" musím zvyknúť na pšenicu, že to prejde...

A ja neviem, ako im na to odpovedať, aby s takými rečami prestali...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

S detskou lekárkou to preberám skoro zakaždým pri návšteve v poradni. Tá hovorí, že to nevyzerá na intoleranciu pšenice, či lepku, ale skôr sa obáva intolerancie na mliečnu bielkovinu.

Skúsim s ním počkať do 3 rokov, možno to prejde.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aj keď s týmto druhom alergie nemám osobnú skúsenosť, z priložených odkazov vyplýva, že existujú. (nezaškodí dať ich prečítať babičke aj sestre) a cestou detskej lekárky riešiť iné odborné vyšetrenie dieťaťa.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ďakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

calawen Pozri príspevok
S detskou lekárkou to preberám skoro zakaždým pri návšteve v poradni. Tá hovorí, že to nevyzerá na intoleranciu pšenice, či lepku, ale skôr sa obáva intolerancie na mliečnu bielkovinu.

Skúsim s ním počkať do 3 rokov, možno to prejde.
Má niekto v rodine takúto neznášanlivosť pšenice? Tvoj synček doteraz nejedol chlebík z pšenice? Celiakia to asi naozaj nie je, tam by nemohol ani iné obiloviny, tie majú tiež lepok, to máš pravdu. Ak chceš zistiť, či je alergický na mliečnu bielkovinu, tak asi len u alergológa.
Mama má v niečom pravdu, ale opatrnosti nikdy nie je dosť.
Nemôžeme porovnávať vtedy a teraz.
Vtedy: My sme naše deti zvykali na všetko postupne od 3 mesiacov, ani jedno nikdy nemalo alergiu, stravu sme výlučne doma pripravovali, nič nebolo trvanlivé, jablká sme strúhali na sklenenom strúhadle, miláčiky sa robili doma, surový žĺtok a tvaroh rozmixovať nebol problém. Pečienkové haluštičky v polievkach, zelenina a mäsko, to boli iné chute, vtedajšie potraviny, no neuveríte, boli naozaj oveľa zdravšie, aj normy na ne oveľa prísnejšie.
Teraz: Dnešná chémia dokáže divy, nie je chlieb ako chlieb, preto by som bola opatrná s tým zvykaním, kvôli zápalu slizníc tráviaceho traktu. Ak chceš niečo nové pridávať, tak naozaj len po "kvapkách". Uvidíš, kedy a z čoho ho bude bolieť bruško, ale také malé dieťa ti ešte nevie presne povedať, ako a kde ho bolí. Môže z toho ešte aj vyrásť.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

No, tento problém - intoleranciu má zdedenú z oboch strán, od oboch rodičov, len sme si to neuvedomovali do takej miery, že po zjedení potravín obsahujúcich pšenicu sme viac "prdeli", ja som iné problémy nemala, manžel nespomínal nič, ten si veselo v reštike dá aj bryndzové halušky...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kvaka Pozri príspevok
Má niekto v rodine takúto neznášanlivosť pšenice? Tvoj synček doteraz nejedol chlebík z pšenice? Celiakia to asi naozaj nie je, tam by nemohol ani iné obiloviny, tie majú tiež lepok, to máš pravdu. Ak chceš zistiť, či je alergický na mliečnu bielkovinu, tak asi len u alergológa.
Mama má v niečom pravdu, ale opatrnosti nikdy nie je dosť.
Nemôžeme porovnávať vtedy a teraz.
Vtedy: My sme naše deti zvykali na všetko postupne od 3 mesiacov, ani jedno nikdy nemalo alergiu, stravu sme výlučne doma pripravovali, nič nebolo trvanlivé, jablká sme strúhali na sklenenom strúhadle, miláčiky sa robili doma, surový žĺtok a tvaroh rozmixovať nebol problém. Pečienkové haluštičky v polievkach, zelenina a mäsko, to boli iné chute, vtedajšie potraviny, no neuveríte, boli naozaj oveľa zdravšie, aj normy na ne oveľa prísnejšie.
Teraz: Dnešná chémia dokáže divy, nie je chlieb ako chlieb, preto by som bola opatrná s tým zvykaním, kvôli zápalu slizníc tráviaceho traktu. Ak chceš niečo nové pridávať, tak naozaj len po "kvapkách". Uvidíš, kedy a z čoho ho bude bolieť bruško, ale také malé dieťa ti ešte nevie presne povedať, ako a kde ho bolí. Môže z toho ešte aj vyrásť.
Kvaka,ale to prehodnotenie z troch mesiacov na to dnešné od 6 mesiacov a múku a mlieko nedávať ešte dlhšie bolo potom,čo sa začali množiť práce,ako užasne sa dvihli alergie či už kožné alebo iné u detí.Práve preto sa stoplo také umelo rýchle nastavovanie detí na stravu.A alergické naše deti ak neboli tak kde sa nabralo to množstvo alergických tridsiatnikov?
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No a ja som zase alergický na robotu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

BXLmiami Pozri príspevok
Kvaka,ale to prehodnotenie z troch mesiacov na to dnešné od 6 mesiacov a múku a mlieko nedávať ešte dlhšie bolo potom,čo sa začali množiť práce,ako užasne sa dvihli alergie či už kožné alebo iné u detí.Práve preto sa stoplo také umelo rýchle nastavovanie detí na stravu.A alergické naše deti ak neboli tak kde sa nabralo to množstvo alergických tridsiatnikov?
To je pravda- moju lekárku skoro vystrelo, ked sme boli s malým v poradni, mal nejaké 3 mesiace a doktorka vraví, "možte mu začať robiť zeleninové polievočky", a ja na to...- pani doktorka, on už s nami jedáva sviečkovú....-doktorku, skoro 5 krát otočilo na stoličke, keď som to povedal...

Nikdy sme sa neriadili podla žiadnych knižiek, ani podľa "zaručených" rád nejakých kibicov- dali sme mu načo mal chuť a nič mu není-žije...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dokedy?A v akej kvalite života?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja neviem, doktorka, my sme deti krmili ako Stano a vsetky sa vydarili ... aj s alabutkou. Najmladsi od malicka miloval gulas. Tusim to bolo aj jeho prve slovo. Namiesto dezertu - omietka a hlina z kvetinacov. Ked si spomeniem na detskych lekarov ... skoda slov.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami Pozri príspevok
Kvaka,ale to prehodnotenie z troch mesiacov na to dnešné od 6 mesiacov a múku a mlieko nedávať ešte dlhšie bolo potom,čo sa začali množiť práce,ako užasne sa dvihli alergie či už kožné alebo iné u detí.Práve preto sa stoplo také umelo rýchle nastavovanie detí na stravu.A alergické naše deti ak neboli tak kde sa nabralo to množstvo alergických tridsiatnikov?
Jóóój, BXLmiami, tak o tom aj nič neviem, prečo sa vtedy množili také práce, ja viem len to, že keď sa chcelo, tak akékoľvek práce sa dokázali vyrobiť, hlavná vec, že účel bol splnený. Nebolo to len v lekárskej oblasti. Z vlastnej skúsenosti, ja nemám deti alergické, našťastie, veď to nebolo celkom doslova s tou stravou, dávali sme postupne po "kvapkách", jeden týždeň jedno, ďalší druhé, a tak postupne až do 8 až 12 mesiacov. Ja som mala veru veľmi starú a dobrú pani doktorku v poradni, a ona mi už vtedy napr. hovorila, aby som neverila na špenátové rozprávky. Chcem len povedať, že jediné, čo je teraz dobré, že sa opäť propaguje kojenie.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No neviem,že by niektorá farma firma bola spokojná s tým,že kojiť do roka a nedávať tie ich všelijaké umelé blivajzy od 3 mesiacov,ved prišli o kšeft.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

calawen Pozri príspevok
S detskou lekárkou to preberám skoro zakaždým pri návšteve v poradni. Tá hovorí, že to nevyzerá na intoleranciu pšenice, či lepku, ale skôr sa obáva intolerancie na mliečnu bielkovinu.

Skúsim s ním počkať do 3 rokov, možno to prejde.
Nebol malý náhodou aj chudokrvný?? Náš bol, teraz má 3r. Tiež sme ho testovali na celiakiu asi v 8mesiacoch.,nič sa nepotvrdilo. Teraz sme išli po 1,5 r. na krv a zas sa objavila chudokrvnosť a v krvi potvrdila celiakia.. Hovorí sa , že u malých detí sa hneď neprejaví celiakia, až neskôr.. Pri jedle hovorí, len bolí ma bruško... Zje veľmi málo. Manžel je celiatik a v krvi mu nevyšla , ale až cez biopsiu . Už sme objednaný na detské gastro aj na alergologiu. Som zvedavá aká bude nakoniec diagnoza.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať