Zavrieť

Porady

Intolerancia na pšenicu

Ahojte, synátor (20 mesiacov) má problém - po skonzumovaní akéhokoľvek produktu obsahujúceho pšenicu (akékoľvek množstvo, ktorákoľvek zložka) ho bolí bruško. Bola som u gastroenterológa, ten mu nepotvrdil alergiu a ani intoleranciu, ale tento problém má...

Matka so segrou mi radia doslova...
Segra: luci ale adko od narodenia psenicu nemal v puse preto ti takto reagoval uvidis ak mu zacnes po malych dakach davat ze sa to upravi to je normalna reakcia preto som ja dala detom vsetko od zaciatku nech su na vsetko zvyknuty a nemame z nicim problemy...

Matka ju podporuje, že vraj má pravdu.

Problém je, že mu nechcem uškodiť, tak mu nedávam pšenicu do stravy, vymenila som ju za špaldu, s ktorou problémy nemá. Ako im mám argumentovať, že je to podľa mňa nezmysel a že mu tým iba ublížim?
Naposledy upravil arizona : 18.02.11 at 14:51
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Najhoršie je to čakanie 2 mesiace na termín, a to bude len pohovor a potom uvidíme.....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Na gastre sme už boli - na pohovore aj krv mu brala, a boli sme na kontrole... zistila nízku hladinu IgG - 4,8 ale povedala, že to je v poriadku, že sa mu ešte len tvorí imunita... Potom povedala, že je tam nejaká senzibilizácia ale nepovedala na čo, že sa tým nemám trápiť, že je v poriadku, žiadna alergia, max. že má v tráviacom trakte kvasinky...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

calawen Pozri príspevok
Na gastre sme už boli - na pohovore aj krv mu brala, a boli sme na kontrole... zistila nízku hladinu IgG - 4,8 ale povedala, že to je v poriadku, že sa mu ešte len tvorí imunita... Potom povedala, že je tam nejaká senzibilizácia ale nepovedala na čo, že sa tým nemám trápiť, že je v poriadku, žiadna alergia, max. že má v tráviacom trakte kvasinky...
Calawen, myslím si, že nič nepokazíš, ak mu zatiaľ nič s obsahom pšenice nedáš, ani náhodou, a počkaj ešte nejaký čas, ale ak máš možnosť, choď aj k inému alergológovi.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mna zaujalo: :-)

Segra: luci ale adko od narodenia psenicu nemal v puse preto ti takto reagoval uvidis ak mu zacnes po malych dakach davat ze sa to upravi to je normalna reakcia preto som ja dala detom vsetko od zaciatku nech su na vsetko zvyknuty a nemame z nicim problemy...

Zavidim ti taku segru. :-)
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

v dobrom?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Hej tiež poznám jednu staru mamu,ktorá približne raz mesačne skúsi,či ten jej vnuk je ešte alergický na mlieko a skuša to mliečnou čokoládou.Rodičia sa z toho môžu zblázniť,dieťa starú mamu za to miluje,aj ked to zakaždým odleží a lekári nadávajú.Myslím,že na toto by bol len jeden recept a síce nechať tú starú mamu aby zaplatila liečbu.Keby mala dať mesačne pol výplaty zdravotke,možno by ju to skúšanie prešlo.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Alabut, ale to s tou pšenicou nie je úplne pravda... keď sme išli na dovolenku do HR, zastavili sme sa u sestry, tá dala svojim deťom keksíky (obyčajné), drobec si potajme uchmatol tiež. Ja som to zistila v noci, kedy ho strašne bolelo bruško a nemohol poriadne spať, na druhý deň (cestovali sme cca 8 hodín) som mu musela 10krát meniť plienku, jak ho preháňalo...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Prave, zaludok ma zvyknuty na priemyselne hatlaniny, ked skusi stravu ostatnych deti, tak mu chyba potrebna mikroflora. Ked som sa isiel hrat s detmi von, zobral som ich do najvacsieho blata a nech ryzuju. :-)

Dost casto som s detmi obedoval v prirode v lese pri vode. Do kotlika voda z potoka, rezance, mak som mal namlety, kym vychladlo pivo a vino, obed bol hotovy. Akurat alabutka nebola spokojna, ked vecer drhla deti ryziakom. Spoznala ich podla velkosti. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Este si spominam, ako som ich oducal od plienky. Dokadili sa, sup pod studenu sprchu. Neskor, ked ich alabutka kupala, studena voda im tiekla na chrbat a deti si to ani nevsimli. Ciganska vychova. Cakam, kedy mi donesu vnuca, co mu naockujem spravnu mikrofloru a kupelny rezim vo vysekanej ladovej diere. :-)
Naposledy upravil alabut : 19.02.11 at 16:31
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tak ako ja chlieb pečiem, múku kupujem z mlyna Zrno, dokonca aj manželovi viac chutí ako kupovaný a to je čo povedať, jedine cestoviny, sem tam nejakú sladkosť kupujem hotové...
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Diagnostika potravinovych alergii a celiakie u takych malych deti zvykne byt dost problematicka. Teoreticky podla priznakov by to mohla byt aj celiakia, ktora sa diagnostikuje najprv z krvi a potom sa musi potvrdit biopsiou. Ale ako vravim, u deti do 2 rokov mozu byt vysledky vysetreni skreslene. Ked vidis, ze syn zle reaguje na psenicu, bolo by vhodne vyhybat sa jej. Ale urcite uplne neodstran zo stravy lepok, cize ma jest ine potraviny s obsahom lepku. Teoreticky by to mohla byt aj celiakia, avsak ak by dieta drzalo bezlepkovu dietu, vysledky vysetreni by boli skreslene. Trvaj na dalsich vysetreniach.
Uzitocne linky :
www.potravinova-alergie.info
www.celiakia.sk
www.coeliac.cz
Pokial by sa jednalo o celiakiu, je to dedicne ochorenie, porozmyslaj ci nemate v rodine niekoho, kto ma traviace problemy, anemiu, osteoporozu a pod.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Lepok som zo stravy neodstránila, iba mu nedávam pšenicu. Chlebík pekávam špaldový, cestoviny špaldové, sem-tam iné s obsahom lepku aj bezlepkové, sladkosti (koláče pekávam doma zo špaldovej múky, kupujem keksíky, piškóty a iné (sem-tam) bezlepkové z liptovského hrádku z rady celi hope)...

Obávala som sa, či už výsledky tohto odberu neboli skreslené, nakoľko problém s pšenicou som vnímala už keď mal 2 mesiace, odvtedy pšenicu v strave nemáme, plne ju nahradila špalda...

Ja sama som problémy predtým s pšenicou nemala, slabšia forma intolerancie sa u mňa spustila tehotenstvom, myslím si. Ja, manžel aj naši rodinní príslušníci majú tráviace problémy typu nadúvanie, inak nič iné...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Otázka je Alabut,či Ti to vnuča donesu.Ak máš len dcéry tak ano,ak ale nevesta,môže sa Ti stať ,že ho stretneš až pri maturite.Pozor na to.
0 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

Tu je zaujímavý článok o pšenici.
ww.prirodaleci.cz/psenice-a-jeji-skryte-nebezpeci/

U mňa sa to prejavuje veĺkou únavou,zápchou a nízkou hmotnosťou.Snažím sa pšenici vyhýbať a pečiem si v pekárni bezlepkový chlieb s pohanky.Modifikované obilniny sú záťaž pre každého aj zdravého človeka.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

rejich, my sme pšenicu vylúčili, nahradili sme ju špaldou - síce obsahuje tiež lepok, ale táto obilnina je minimálne 5000 rokov stará, tak má trochu "iný" lepok ako moderná pšenica
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, suseda koji, ked pride ku nam, tak jej decko nakrmim roznymi bacilmi, aby spoznalo svet aj iny, ako spoza cickov. Uz mi ho aj jej dcera strcila prizerat. Chlap je chlap. Ked sa to narodi, treba mu dat cuchnut k pusnemu prachu a alkoholu, obliat flasou vina, ponorit do pramenitej vody, aby si zvykol, ze ludia su aj svine. Ten susedkin je riadny klacek, ubity. Vnuk uz trpi samomluvou. :-)
0 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

calawen Pozri príspevok
rejich, my sme pšenicu vylúčili, nahradili sme ju špaldou - síce obsahuje tiež lepok, ale táto obilnina je minimálne 5000 rokov stará, tak má trochu "iný" lepok ako moderná pšenica
Ja som lepkovy chleba vylucil zo stravy lebo lepok dost zanasa creva a ja si ich teraz cistim francuzskym zelenim ilom.A konecne som sa zbavil tej vecnej unavy.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
calawen Pozri príspevok
rejich, my sme pšenicu vylúčili, nahradili sme ju špaldou - síce obsahuje tiež lepok, ale táto obilnina je minimálne 5000 rokov stará, tak má trochu "iný" lepok ako moderná pšenica
Suhlasim, aj moja polovicka ma intoleranciu na psenicu , ale spaldu v pohode moze
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať