Zavrieť

Porady

náklady na nenahlásené vozidlo

Ahojte

Chcem sa Vás opýtať ohľadom uplatnenia nákladov na vozidlo.
Vo firme je osobné vozidlo na lízing 2 roky. Nepoužíva sa na firemné účely. Nie je nahlásené na DU a ani Daň z MV sa neplatí.
Môžu sa uplatniť nasledovné náklady na auto: úroky a poistné z lízingu a ročné odpisy?

Podľa mňa nie pokiaľ nenahlásia. Viem to dobre?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    junior78 Pozri príspevok
    Ahojte

    Chcem sa Vás opýtať ohľadom uplatnenia nákladov na vozidlo.
    Vo firme je osobné vozidlo na lízing 2 roky. Nepoužíva sa na firemné účely. Nie je nahlásené na DU a ani Daň z MV sa neplatí.
    Môžu sa uplatniť nasledovné náklady na auto: úroky a poistné z lízingu a ročné odpisy?

    Podľa mňa nie pokiaľ nenahlásia. Viem to dobre?

    Ďakujem
    Ak sa nepoužíva na firemné účely , ale len na súkromné účely , nevidím dôvod o takomto majetku účtovať a viesť ho v obchodnom majetku .

    Tu ani neprihliadam na to , že daň z MV nie je uhradená (tu by bola povinnosť ak by sa vozidlo používalo na dosahovanie príjmov a využitie vozidla v rámci SR z dôvodu podnikania)Ale k čomu potom to auto slúži , to ste neuviedli , len ste uviedli , že sa nepoužíva na firemné účely .

    Na aké účely sa vozdilo používa ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš, tie dane spolu nesúvisia v uvedenom zmysle.
    Uplatnením nákladov na auto deklaruješ porušenie povinnosti podať DP DMV a zaplatiť DMV a vystavuješ sa tak postihu.
    Náklady a zniženú DPPO však musia uznať.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Auto kúpili zamestnancovi (kamarátovi konateľa). Zrejme nedostal uver a takto mu pomohol . Auto je na firmu ale všetko platí zamestnanec a aj používa auto súkromne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak potom sa iba splátky preháňajú cez sro, 474/221
    a kamarat zaplatí 221/474
    nie je dôvod účtovať odpisy.
    Ja som zadanie pochopila tak, že sa nevyuživalo na firemné účely ale sa situácia zmenila, ako vidím, tak nie.

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Problém vidím v tom, že doteraz boli uplatnené všetky náklady na auto. Auto bolo riadne zaradené a odpisované.
    Ja by som chcel pokračovať v odpisovaní ale všetky náklady by som dal ako nedaňové. V tomto roku by mohli auto prihlásiť a náklady by sme uplatnili za rok 2011.

    Čo si myslíte?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    junior78 Pozri príspevok
    Problém vidím v tom, že doteraz boli uplatnené všetky náklady na auto. Auto bolo riadne zaradené a odpisované.
    Ja by som chcel pokračovať v odpisovaní ale všetky náklady by som dal ako nedaňové. V tomto roku by mohli auto prihlásiť a náklady by sme uplatnili za rok 2011.

    Čo si myslíte?
    určite nedávaj výdavky na auto do nákladov, pri kontrole by ti to neuznali..... vykazujete nejaké jazdy? predpokladám,že nie,keď píšeš,že neplatíte DzMV..... takže ide len o výdavky vyplývajúce z lízingu?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    junior78 Pozri príspevok
    Nie nevykazujeme jazdy.

    Podstate výdavky z lízingu a daňové odpisy
    podľa mojej mienky by ste vaše rozhodnutie /účtovať do nákladov tieto výdavky/ neobhájili pri daňovej kontrole, pretože to nesúvisí so zabezpečením a udržaním príjmov.....
    odpisovanie môžeš prerušiť a o ostatných N účtuj ako o nedaňových
    .. a tie predošlé roky by som tiež opravila

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    junior78 Pozri príspevok
    Problém vidím v tom, že doteraz boli uplatnené všetky náklady na auto. Auto bolo riadne zaradené a odpisované.
    Ja by som chcel pokračovať v odpisovaní ale všetky náklady by som dal ako nedaňové. V tomto roku by mohli auto prihlásiť a náklady by sme uplatnili za rok 2011.

    Čo si myslíte?
    A tie splátky ako boli splácané? Na váš účet a vy ste uhrádzali leasingovke?

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    marjankaj Pozri príspevok
    A tie splátky ako boli splácané? Na váš účet a vy ste uhrádzali leasingovke?
    hmmm no len aby tomu zamestnancovi nedodanili používanie firemného vozidla ... pretože stav tachometra nebude sedieť, alebo je to vôbec zmluvne ošetrené, že to používa zamestnanec ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prečítala som si príspevky a z toho konštatujem, že nie je obvyklým spôsobom kamarátovi splácať vozidlo cez firmu, ktorá mu nepatrí .Nemôžem ani súhlasiť , aby bolo normálne ,aby vkladal na účet firmy peniaze a firma platila lízing.Účtujete o niečom, čo zďaleka nemá nič s podnikaním danej firmy.Viem čo je obchodný majetok , ale vo Vašom prípade to je niečo iné .....na čo samozrejme môžete doplatiť .Ja to považujem za konanie v rozpore so zákonom .

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Súhlasím s Vami. Tiež si myslím že to mali riešiť iným spôsobom. Na druhej strane problém musím vyriešiť.

    Ďakujem za všetky príspevky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.