Zavrieť

Porady

DPFO, typ B

Pozdravujem vas! Chcem sa spytat, ci som dobre vypracovala danove priznanie kamaratke, ktora to chcela urobit pausalne za minuly rok. Zivnostnickou bola od januara do konca oktobra. Prijem 12 700 € a odvody 1 416,30 €. Zivotne poistenie nema. Zaklad dane vysiel 6 203,70 € a dan na uhradu 413,82 €. Tak co teda, je to spravne? Vdaka za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    A uplatnuje si 40% alebo 60% vydavky? Ak si uplatnuje 60% tak je to spravne :-)
    Naposledy upravil bosorka31131 : 25.02.11 at 06:19

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Dobrý deň. Chcem urobiť DP- B synovi- je študent vysokej školy denný.Pracoval ako sprostredkovateľ - OVB len do konca januára 2010. Nemal už žiadne príjmy, tak by nemusel podávať DP. Chceme však využiť možnosť vrátenia zrážkovej dane, nakoľko má stavebné sporenie a vrátia mu ešte zrazenú daň z úroku.Môžem do DP dať do hlavičky ešte DIČ alebo radšej rodné číslo? Napíšem do príjmov a výdavkov z činnosti sprostredkovateľov nuly a v VII. oddiele uvediem príjmy - úroky. Potom v riadku 99 uplatním zrazenú daň. Je to takto správne? Vďaka.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príroda Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem urobiť DP- B synovi- je študent vysokej školy denný.Pracoval ako sprostredkovateľ - OVB len do konca januára 2010. Nemal už žiadne príjmy, tak by nemusel podávať DP. Chceme však využiť možnosť vrátenia zrážkovej dane, nakoľko má stavebné sporenie a vrátia mu ešte zrazenú daň z úroku.Môžem do DP dať do hlavičky ešte DIČ alebo radšej rodné číslo? Napíšem do príjmov a výdavkov z činnosti sprostredkovateľov nuly a v VII. oddiele uvediem príjmy - úroky. Potom v riadku 99 uplatním zrazenú daň. Je to takto správne? Vďaka.
    Použila by som ešte DIČ a následne by som postupovala tak ako píšete.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Ďakujem, aj tak stále rozmýšľam, či je to správne dať DIČ, keď mal zmluvu o sprostredkovaní len mesiac v roku, dúfam. Napadlo ma, že má ešte aj účet ING Konto, aj tam má nejaké úroky a zrážkovú daň z nich. Môžem to spočítať spolu so sumou úroku a tiež zrážkovou daňou zo stavebného sporenia a uviesť to spoločnými sumami? Vrátia mu viac, študentovi sa zíde, aj keď to nie sú veľké sumy? Poradíte mi? Vďaka

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ak má FO pridelené Daňovým úradom DIČ, používa to.
    Ako píšeš, všetky úroky spočítaš, aj zrazenú daň.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Marína Pozri príspevok
    Ak má FO pridelené Daňovým úradom DIČ, používa to.
    Ako píšeš, všetky úroky spočítaš, aj zrazenú daň.
    Jasné, len on od februára 2010 na DU DIČ zrušil, preto váham.
    Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.