Zavrieť

Porady

zahr. pracovná cesta - účel: nákup auta - VOZD

Prosím Vás,

šéf odo mňa žiada, aby som dala do VOZD výdavky na zahraničnú cestu zamestnanca- účelom cesty má byť nákup nového motorového vozidla pre firmu. Auto sa nekúpilo, ani žiadne podklady mi nepriniesol. Výdavky z takejto cesty nemôžem dať do účtovníctva ako VODZ. Súhlasíte so mnou, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Prosím Vás,

    šéf odo mňa žiada, aby som dala do VOZD výdavky na zahraničnú cestu zamestnanca- účelom cesty má byť nákup nového motorového vozidla pre firmu. Auto sa nekúpilo, ani žiadne podklady mi nepriniesol. Výdavky z takejto cesty nemôžem dať do účtovníctva ako VODZ. Súhlasíte so mnou, alebo nie?
    Aký bol dôvod, že sa auto nekúpilo? Aj napriek tomu, že sa auto nekúpilo, môžu byť náklady uznané ako daňové - cesta sa uskutočnila zo služobných dôvodov, dá sa to zargumentovať, že išlo o obhliadku auta a prípadnú kúpu. Nie každá pracovná cesta končí kúpou tovaru alebo uzatvorením zmluvy. Napr. zamestnanci vycestujú na rokovanie, ale nakoniec sa nedohodnú a zmluvu neuzatvoria. Prečo by to nemali byť uznateľné náklady? Možno aj na aute našli nejakú závadu, alebo prekážku, pre ktorú to nemohli kúpiť...

    zahr. pracovná cesta - účel: nákup auta - VOZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.