Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Mám otázočku, potrebovala by som poradiť, bude niekto ochotný?
Manžel v roku 2010 pracoval len 5 mesiacov, jeho hrubý príjem bol 5010 eur. Za tieto mesiace mal vyplatený aj daňový bonus. Zbytok roka bol PN a potom nezamestnaný. Ja som bola celý rok 2010 v evidencii na ÚP a poberala som podporu. Ako urobíme ročné zúčtovanie dane? Má manžel nárok na odpočít. položku za celý rok? Má nárok na odpoč. položku na mňa za celý rok? Alebo len pomerné časti? Ako je to s daň. bonusom, má nárok na celý rok, keďže jeho príjem bol 5010 eur, čiže podmienku splňa? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jadranka111 Pozri príspevok
    Mám otázočku, potrebovala by som poradiť, bude niekto ochotný?
    Manžel v roku 2010 pracoval len 5 mesiacov, jeho hrubý príjem bol 5010 eur. Za tieto mesiace mal vyplatený aj daňový bonus. Zbytok roka bol PN a potom nezamestnaný. Ja som bola celý rok 2010 v evidencii na ÚP a poberala som podporu. Ako urobíme ročné zúčtovanie dane? Má manžel nárok na odpočít. položku za celý rok? Má nárok na odpoč. položku na mňa za celý rok? Alebo len pomerné časti? Ako je to s daň. bonusom, má nárok na celý rok, keďže jeho príjem bol 5010 eur, čiže podmienku splňa? Ďakujem
    nakoľko manžel splnil podmienku 1/2 MM - má nárok na doplatenie DB za celý rok, uplatní si odp.položku vo výške 4025,70 €. Môže si uplatniť odpočet aj na Teba - NČD - výška podpory.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Dobrý deň. Len sa chcem utvrdiť... Zamestnankyňa, od júna na MD, dovtedy príjem 4306,88, zaplatené poistné 575,75, preddavky na daň vo výške 341,06... Ako daňovník má nárok na OP v plnej výške, t.j 4025,70, takže ak správne počítam, vráti sa jej celá zaplatená preddavková daň, teda 341,06... Je to tak správne ? ďakujem za odpoveď.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    správne.. a ešte ak mala v 6/10 nejaký zdanit. príjem, má nárok aj na zamestn. prémiu..

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    ewita888 Pozri príspevok
    správne.. a ešte ak mala v 6/10 nejaký zdanit. príjem, má nárok aj na zamestn. prémiu..
    ...teraz som to kontrolovala... mala príjem 6 mesiacov, všetky podmienky splnila... prosím vás , aká výška ZP by jej vyšla ? Plus jej vrátia zaplatené preddavky ? Mne to vyšlo ZP vo výške 27,98 €... Je to správne?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    petacuckova Pozri príspevok
    ...teraz som to kontrolovala... mala príjem 6 mesiacov, všetky podmienky splnila... prosím vás , aká výška ZP by jej vyšla ? Plus jej vrátia zaplatené preddavky ? Mne to vyšlo ZP vo výške 27,98 €... Je to správne?
    ZP sa zaokrúhľuje smerom hore, čiže 27,99.. inak správne..

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    Dobrý deň,
    chcem sa iba uistiť, či to mám správne...
    Robím daň. priznanie starob. dôchodcovi. Za rok 2010 pracoval do 8/2010 v pracovnom pomere, od 1.1.2010 do 31.8.2010 bol predčasným starobným dôchodcom a od 1.9.2010 je starobným dôchodcom. Ak jeho výška predčas. star. dôchodku + výška starob. dôchodku prevyšuje 4025,70 € nemá nárok na NČZD? Myslím že nemá.
    A má nárok na odpočit. položku z príspevkov na dôchodkové doplnkové sporenie?Myslím že áno. Opravte ma ak mám niečo zle... Ďakujem

    Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

    Jana3
    Ahoj,
    zamestnanec mi prilozil k ziadosti o rocne zuctovanie dane potvrdenie o dobrovolne zaplatenom poistnom zo Soc. poist. za rok 2010. Ja myslim, ze mu to nemozem odratat zo zakladu dane. Mylim sa? Myslim, ze tam sa odratava iba povinne poistne, cize co mu zrazil zamestnavate.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Jana3 Pozri príspevok
    Ahoj,
    zamestnanec mi prilozil k ziadosti o rocne zuctovanie dane potvrdenie o dobrovolne zaplatenom poistnom zo Soc. poist. za rok 2010. Ja myslim, ze mu to nemozem odratat zo zakladu dane. Mylim sa? Myslim, ze tam sa odratava iba povinne poistne, cize co mu zrazil zamestnavate.
    môžeš mu to odrátať od základu dane, pretože dobrovoľné sa stáva povinným podaním prihlášky, teda RL FO
    Ahojte poradaci, mam jednu otazocku: vsetkym zamestnancom sme v decembri 2010 vyplatili penazny prispevok zo socialneho fondu, z ktoreho platili iba dan, ale teraz pri rocnom zuctovani dane neviem, ci maju narok na zamestnanecku premiu a ci tento prispevok ma byt sucastou hrubej mzdy, za odpoved dakujem

    Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

    Juliska2
    mirka06121985 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, mam jednu otazocku: vsetkym zamestnancom sme v decembri 2010 vyplatili penazny prispevok zo socialneho fondu, z ktoreho platili iba dan, ale teraz pri rocnom zuctovani dane neviem, ci maju narok na zamestnanecku premiu a ci tento prispevok ma byt sucastou hrubej mzdy, za odpoved dakujem
    príjem zo sociálneho fondu je zdaniteľný príjem a zahŕňa sa do hrubého príjmu. zamestnanecká prémia patrí ak spĺňajú podmienky jej priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.