Zavrieť

Porady

potvrdenie o príjme z ČR

Dobrý deň,

po prvý krát som sa stretla na potvrdení o príjmoch z ČR s riadkom 18. Úhrn poj. podle §38j odst.8, které je povinen platit poplatník uvedený v §2 odst.3zák. - podľa toho čo som si prečítala by to malo byť "nejaké" povinné zahraničné poistenie. Nie je mi to celkom jasné. Idem robiť daňové - bude sa podávať v SR. Prosím o radu čo s tým riadkom, či niečo ovplyvňuje v daňovom.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elena var je offline (nepripojený) elena var

    elena var
    Aj mňa by to zaujímalo,
    neviem, či ten r.18 náhodou neobsahuje výšku poistného, ktorú potrebujeme uviesť v daň. priznaní, lebo z výsvetliviek na tom tlačive mi to tak vychádza /že by to mal byť údaj,ktorý vypĺňajú zahraničným zamestnancom /. Vie niekto poradiť???

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    Daniela 12345 riadok 18 sa dáva do daňového po prepočítaní kurzom ako poistné ktoré zaplatil daňovník zo svojej mzdy - riadok 35 z daňového typu B?

    Ďakujem.

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Ja som robila A a poistné som dávala po prepočte do r. 33a. Nemám pri sebe tlačivo B- je to poistné § 5 ods.8 zákona tak isto ako v DP-A.

    Príklad:
    DP- A
    SR v Eur ČR v Kč ČR v Eur Spolu v Eur
    úhrn príjmov 2190,80 70 227 2792,10 4982,90
    - poistné 293,40 8778 (r.18) 349,00 642,40
    Základ dane 1897,40 61 449 2443,10 (r.46) 4340,50 (r.34)
    Naposledy upravil Daniela12345 : 04.03.11 at 10:44

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Prosím Vás tiež podávam DP s príjmom z Čiech, takže pokiaľ som správne pochopila z predchádzajúcich príspevkov v r. 18 Potrvdenia o zdaniteľných príjmoch z ČR je uvedené poistné, ktoré zaplatil daňovník t.j. náš úhrn povinného poistného (§ 5 ods. 8 ZoDP)?

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Vyplňam DP A. Mám potvrdenie o príjme z ČR. Sú tu údaje na riadku 1,2,6 a 8. Riadok 18 je prázdny. Mám žiadať ešte nejaké iné potvrdenie od zamestnávateľa?

    potvrdenie o príjme z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.