Zavrieť

Porady

nedoplatok zdravotnej poistovni Dovera po 11tich rokoch

Dobrý večer, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom nedoplatku zdravotnej poisťovni Dovera. Takze: Rodičia podnikali tuším od roku 1989 do roku 2000. V roku 2000 otec zomrel, mamka bola celu dobu vedená ako živnostník-spolupodnikateľ. Otec za nu odvadzal zdravotne poistenie. Podotýkam otec bol v tomto obrovský pedant.Po 11 rokoch od ukončenia podnikania jej prišiel nedoplatok za posledné 5 roky podnikania v dosť vysokej výške, pričom za celých 11 rokov neprišla zo zdravotnej poisťovne ani zmienka ani oznam o akejkoľvej podlžnosti. Kedže mamka archivovala dokumenty z podnikania podla zakona celych 10 rokov, dokumenty o plateni zdravotneho poistenia uz nemá. Ako teraz postupovať? Ďakujem za akukoľvek pomoc
Usporiadat
lilith2 lilith2

lilith2 je offline (nepripojený) lilith2

nikto nič :-(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lilith2 Pozri príspevok
nikto nič :-(
V prvom rade by som sa obrátila na poisťovňu s presným rozpisom nedoplatkov to, že boli pedanti, ešte neznamená, že na niektoré úhrady pozabudli.
0 0
Mirco1 Mirco1

Mirco1 je offline (nepripojený) Mirco1

Mám zrejme ten istý problém a niečo som už zistil.Dostal si asi - Výkaz nedoplatkov - , v spodnej časti tohto výkazu sú prihlasovacie údaje na ich www stránke - tam zistíš podrobnejšie, čo im dlhuješ.Dôvera vznikla zlúčením Zdravotnej poisťovne - Vzájomná životná poisťovňa(vznik 1.2.1995) a Zdravotnej poisťovne Dôvera(vznik 1.5.1997).Majú tam asi poriadny bordel,lebo mne prišiel tiež vysoký nedoplatok hoci som poctivo platil a môžem to našťastie aj dokázať.Pozri si aj § 21 zákona o zdravotnej starostlivosti.
0 0
lilith2 lilith2

lilith2 je offline (nepripojený) lilith2

dakujem ti Mirco1
0 0
Jandarinka Jandarinka

Jandarinka je offline (nepripojený) Jandarinka

mne tiez dnes prisiel list z dovery.... ze mam nedoplatok za 5 mesiacov z pred 11-tich rokov.... pritom som v tom case bola na úrade prace a dokonca som na poistovnu apollo uz 2x osobne podavala potvrdenie o tom, ze som v tom case bola na UP, ale evidentne ho zase niekam stratili..... maju tam fakt bordel....
apropo... po 11-tich rokoch je to uz premlcana doba?
0 0
baallu baallu

baallu je offline (nepripojený) baallu

Dnes sa mi stalo presne to iste....Prisiel vykaz nedoplatkov s datumom splatnosti 8.11.2000...nieje to uz nahodou premlcane ku dnu 8.11.2010 ??
0 0
jozefDP jozefDP

jozefDP je offline (nepripojený) jozefDP

podla mna je to premlcane po 5 rokoch
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

baallu Pozri príspevok
Dnes sa mi stalo presne to iste....Prisiel vykaz nedoplatkov s datumom splatnosti 8.11.2000...nieje to uz nahodou premlcane ku dnu 8.11.2010 ??
Áno je. Rok 2000 po 10-tich rokoch.

http://www.porada.sk/t12649-p18-doba...ml#post1663626
1 0
baallu baallu

baallu je offline (nepripojený) baallu

Ako teraz postupovat? Mozem podat namietku poistovni a odvolat sa na prislusne zakony? V tomto sa velmi nevyznam...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

baallu Pozri príspevok
Ako teraz postupovat? Mozem podat namietku poistovni a odvolat sa na prislusne zakony? V tomto sa velmi nevyznam...
Áno a stihni lehotu podľa priloženého linku.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dnes som riešila z Dôvery dlh, ktorý údajne dlhovala moja klientka na odvodoch za zamestnanca za mesiac december. Ihneď dlh zaplatila - keby sa bola spojila so mnnou, prefotila by som jej úhradu, čo zaplatila / má toho veľa takže si myslela, že neuhradila/ a nič by som neposielala, ale dokazovala by som že dlh voči nim nemá. O týždeň - zrejme sa niekto v dôvere umyl a rozlepili sa mu oči, nabehla rovnaká suma späť na jej účet - bez sprievodného listu, bez ospravedlnenia, proste €urá sú späť . Ja som posledné dni taká naštvaná, lebo z obyčajných ľudí( podotýkam nie z Matoviča) si všetci robia fackovacieho panáka.
alebo aj z neho si niekto urobil fackovacieko panáka ????
2 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Mňa čaká Dôvera zajtra, klientke prišiel list, že dlhuje z RZZP za rok 2006 192 €. V RZZP za rok 2007, 2008 a 2009 mala vždy preplatok, ktorý vrátili, moc neverím tomu, že by vracali preplatky keby evidovali nedoplatok.

A to som zabudla napísať, že klientka má saldo a prehľad platieb priamo zo zdravotnej poisťovne za obdobie 2003 - 2007 a podľa týchto papierov nič nedlhuje. Myslíte si, že ich vlastné saldo budú považovať za dostatočné relevantné doklady, keď ich priložím k námietke?
Naposledy upravil Kája. : 21.02.11 at 22:44
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Kája. Pozri príspevok
Mňa čaká Dôvera zajtra, klientke prišiel list, že dlhuje z RZZP za rok 2006 192 €. V RZZP za rok 2007, 2008 a 2009 mala vždy preplatok, ktorý vrátili, moc neverím tomu, že by vracali preplatky keby evidovali nedoplatok.

A to som zabudla napísať, že klientka má saldo a prehľad platieb priamo zo zdravotnej poisťovne za obdobie 2003 - 2007 a podľa týchto papierov nič nedlhuje. Myslíte si, že ich vlastné saldo budú považovať za dostatočné relevantné doklady, keď ich priložím k námietke?
Nuž ja by som sa spoľahla na svoje saldo...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

aj ja som včera dostala "pozdrav" z Dôvery.... že nedoplatky na základe RZ a to za roky 2006 a 2007... čo to za vtip
na pobočke ZP som RZ v lehote odovzdala, boli odsúhlasené a tiež úhrady zrealizované... každá zmena FO vrs. SZČO osobne nahlásená vrátane úhrad vyplývajúcich z týchto zmien.... tak ani netuším čo im teda chýba... že by peniaze?... a v duchu hesla: každé € dobré....vychŕlime výkazy nedoplatkov... a tí čo platia nech dajú ešte raz veď treba aj za tých čo neplatia... a majú nárok na všetko...
...no skutočne, aby si človek odkladal všetky doklady a nie len na 10 rokov, lebo nikdy nevieš....
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Mám pocit, že dôvera sa nejako po rokoch prebrala a rozosiela nejake vymyslené nedoplatky. Ja som uz tri roky v dôchodku a tiež mi prišiel nedoplatok za rok 2008. Podavam voči tomu rozpor. Ale evidentne vsádzaju na to, že veľa ľudi sa neozve a jednoducho zaplatí, alebo nestihnú ten termín na vznesenie námietky.
Treba si všimnúť, ak nestihnete termín a nezaplatíte, je výkaz platobným rozkazom a hneď vám môže nabehnúť exekútor.
0 0
baallu baallu

baallu je offline (nepripojený) baallu

evina Pozri príspevok
Áno a stihni lehotu podľa priloženého linku.
Dakujem za radu...ale este z jednej veci mam strach. Po precitani toho vlakna som si vsimol ze sa tam vela krat objavilo "oznamovacia povinnost" Ako zistim ci mam toto v poriadku? Ak to spravne chapem tak pri nesplneni si oznamovacej povinnosti sa premlcacia doba nerata. "Podnikal" som v case 3/99 az 11/00, podla poistovne nemam zaplatene 6/99 az 11/00 co je samozrejme blbost ale zial nemam uz ani jeden doklad o zaplateni takze to nemozem dokazat takze sa spolieham na tu premlcaciu dobu. Ak tam najdu daku klucku v tych zakonoch a daju mi aj penale tak to ma zrujnuje....teraz to je "len" 200€, nieje lepsie to zaplatit? Od 8/2001 uz niesom poistencom tejto poistovne v tej dobe ma prehlasoval do druhej poistovne zamestnavatel u ktoreho som pracoval.
0 0
lilith2 lilith2

lilith2 je offline (nepripojený) lilith2

áno môžeš podat námietku do 8 dní a odvolať sa na zákon 580/2004 paragraf 21 Z.z. o zdravotnom poistení
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

tak vážení, včera som bola na pobočke... pani sa zatvárila asi takto...myslím, že jej bolo nepríjemne za chyby iných... a ako povedala - od rána som bola cca 30-ta...
RZZP odkotrolované, správne a platby u nich vypárované - nevidí dôvod vykázaných nedoplatkov... treba podať námietku cez net, alebo poštou, pretože na pobočke nevybavíte NIČ... nemajú povolený prístup ..
0 0
LeviMt LeviMt

LeviMt je offline (nepripojený) LeviMt

určite podať námietku premlčania
musia postupovať podľa § 17a zákona o ZP 580/2004
(zákon nájdeš aj na porade, mne ešte nedovolilo vložiť link, lebo nemám 15 príspevkov )
0 0
baallu baallu

baallu je offline (nepripojený) baallu

baallu Pozri príspevok
Dnes sa mi stalo presne to iste....Prisiel vykaz nedoplatkov s datumom splatnosti 8.11.2000...nieje to uz nahodou premlcane ku dnu 8.11.2010 ??
Takze bol som na pobocke a moj dlh je asi realny. Podla toho co maju v pocitaci, oznamovaciu povinnost mam splnenu a na otazku ci mi poslali upomienku okrem aktualneho vykazu nedoplatkov mi bolo povedane ze to mi nevedia zistit. Co sa ja pamätam tak ziadna upomienka mi neprisla...ale co ked predsa, nerusi sa alebo neposuva sa tym premlcacia doba??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať