Zavrieť

Porady

Úzky pozemok

Prosím o radu. Chcel by som stavať na veľmi úzkom pozemku o rozlohe cca 7,5 metra x 40 metrov a umiestniť tam dom 5,5 m x 12,5 metra. Má niekto z vás skúsenosti so stavbou podobného typu? Sused vo vedlajšej záhrade má identický pozemok a má na ňom postavený podobný dom, ale má ho klasifikovaný ako záhradnú chatku. Rozmerovo je skoro od plota k plotu. Bude problém, keď si na mojom pozemku postavím dom tiež takmer od plota k plotu? Rátam že mi od suseda ostane vzdialenost cca 1,5 - 2 metre max., resp. od jeho domu k mojmu. Bude to problém? Dostanem stavebné povolenie alebo treba suseda požiadať o súhlas tak isto ako on žiadal o náš? Viem že sú určité vzdialenosti medzi domami, ktoré sa musia dodržiavať. Platí to aj v prípade takto úzkych pozemkov? Budú nejaké problémy pri samotnej stavbe (koeficient znevýhodnenia pre úzke parcely, doprava betónu čerpadlom, kolaudácia a pod.). Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.