Zavrieť

Porady

postupenie leasingu

Ahojte, ked mozte, tak mi prosim Vas poradte.
Mame naves ( nie je novy) na leasing, zaplatili sme akontaciu a prvu splatku. Majitel sa rozhodol , ze uvedeny leasing postupi na inu firmu a vyfakturoval mu postupenie navesu za sumu 150000,- + dph, celkom sumu 178500,-Sk. Ako mam zauctovat tuto fakturu? A celkom ako sa postupuje s uctovanim leasingu na strane najomcu ak ju postupi na niekoho ineho? Jedna sa o leasing od 01.01.2005.
Za kazdu pomoc Vam budem nesmierne povdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Akosi sa nikomu nechce, však ? Možno aj preto, že informácií nie je príliš veľa. Nájomca účtuje v JÚ alebo PÚ ? Došlo k postúpeniu nájomnej zmluvy na nového nájomcu bez zmeny podmienok (nezmenila sa nájomná zmluva ako celok) ? Ako bol vysporiadaný prenájom s lesingovou spoločnosťou (obdržali ste nejaké zúčtovanie, faktúry alebo dobropisy) ? Vyfakturovaná hodnota postúpenia (odstupné) je vyššie, zhodné alebo nižšie ako neodpísaný zostatok istiny ? Po doplnení otázok bude ľahšie zaujať nejaké stanovisko alebo aspoň otvoriť diskusiu...

    muriam je offline (nepripojený) muriam

    muriam
    vidim ze nik nereaguje
    skusim to ja
    tiez sme postupili leasing,
    od LS sme dostali dpb na zaplatenu zvysenu splatku,
    dalej sme dostali zmluvu o prevode prav, kde sa pise
    1. vratia zvysenu splatku
    2.novy najomca zaplati zvysenu splatku LS
    3.dohoda - sucastny najomca /my/ a LS, ze LS postupuje na nas svoju pohladavku voci buducemu najom. v nomin.hodnote
    4. a este ze my a LS sa dohodli na zapocitani odplaty za postupenu pohl., ktoru ma zaplatit sucasny najom. ako postupnik LS ako postupcovi podla odsekov 2.,3., proti pohl.sucasneho najom. voci LS podla ods.1. a zostatok
    pohl. sucasn.najom. LS vrati
    a teraz babo rad

    kinska je offline (nepripojený) kinska

    kinska
    Ahojte,

    neviem či píšem správne, lebo som novoužívateľ tejto stránky. Prosila by som Vás všetkých o urgentnú odpoveť, lepšie povedané o urgentnú pomoc pri mojom probléme.

    V roku 2004 v decembri som prebrala leasing úžitkového auta po druhej firme.
    Údaje o leasingu :
    Pôvodná leasingová zmluva :
    obstarávacia cena v Sk bez DPH : 327 731,10
    vopred zap.časť obst.ceny bez DPH: 98 319,30
    doh. kúpna cena bez DPH : 84,00
    poplatok 3 900,00
    dátum uzatvorenia: 25.2.2004

    hodnota za ktorú mi postupník , leasing postúpil : 117 647,10 bez DPH
    dátum postúpenia : 25.12.2004

    Prosím ešte raz, o urgentnú pomoc, pri určení odpisu istinu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.