Zavrieť

Porady

Po maturite

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, aká je nezdaniteľná čiastka, ak osoba podávajuca daňové priznanie typu A skončila v roku 2010 školu, bol nezamestnaný a v októbri nastúpil do práce???? Aj tak do daňového priznania píšem celú sumu 4025,70????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    bea26 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, aká je nezdaniteľná čiastka, ak osoba podávajuca daňové priznanie typu A skončila v roku 2010 školu, bol nezamestnaný a v októbri nastúpil do práce???? Aj tak do daňového priznania píšem celú sumu 4025,70????
    áno, celú sumu 4025,70 €, každý ma na ňu nárok, aj dieťa, aj študent ....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre každého rovnaká (s výnimkou SD, PSD, VD a milionárskej dane) - 4025,70€ za rok 2010.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    A matka má nárok na daňový bonus kým chodil syn do školy? nárok má do júna alebo do augusta?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bea26 Pozri príspevok
    A matka má nárok na daňový bonus kým chodil syn do školy? nárok má do júna alebo do augusta?
    Ak sa neprihlásil na ÚP, tak do skončenia prázdnin.(stredoškolák) Nepíšeš, aká to bola, či S alebo VŠ.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    bea26 Pozri príspevok
    A matka má nárok na daňový bonus kým chodil syn do školy? nárok má do júna alebo do augusta?
    ak skončil strednú školu a nepokračuje v štúdiu, tak do konca augusta

    treba bližšie napísať

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    Timka1 Pozri príspevok
    ak skončil strednú školu a nepokračuje v štúdiu, tak do konca augusta

    treba bližšie napísať
    Ja poprosím o radu :
    ak skončil strednú školu v r. 2010, potom od 31.5.2010 pracoval na dohodu (potom od októbra na pracovný pomer/ - má rodič nárok na daňový bonus za 5 mesiacov, alebo za 8 mesiacov ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    šromo Pozri príspevok
    Ja poprosím o radu :
    ak skončil strednú školu v r. 2010, potom od 31.5.2010 pracoval na dohodu (potom od októbra na pracovný pomer/ - má rodič nárok na daňový bonus za 5 mesiacov, alebo za 8 mesiacov ?
    vyžiadaj si od rodiča potvrdenie z UP, dokedy mu bol vyplácaný prídavok na dieťa.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    šromo Pozri príspevok
    Ja poprosím o radu :
    ak skončil strednú školu v r. 2010, potom od 31.5.2010 pracoval na dohodu (potom od októbra na pracovný pomer/ - má rodič nárok na daňový bonus za 5 mesiacov, alebo za 8 mesiacov ?
    Ak v tom roku maturoval, je studentom do 31.8.
    Nesmel sa ale registrovat na UP do 31.8.
    Takze narok na DB aj RP je za 8 mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.