Zavrieť

Porady

Inventarizacia - drobný evidovaný majetok

Ahojte,

majetok do 1700 Eur evidujeme ako evidovaný majetok, cize ide hned na analytiku 501. Tento majetok evidujeme v programe. Teraz pri inventarizacii sme zistili, ze pred 2 rokmi sme omylom vyradili z programu kartu majetku. Teraz kedze to bolo priamo uctovane na 501 nahram tuto kartu znovu len do programu, bez nejakeho uctovneho zapisu a spomeniem to v inventarizacnom zapise? Je to spravne?

Druha otazka: zistili sme, ze mame fyzicky viac nabytku ako v uctovnictve, chyba v evidencii cca 10 ks skrin. Co mam s tym spravit? Mam zistit aku maju trhovu hodnutu dnes a za tu cenu to nahrat do programu a uviest to v inventarizac. zapise, alebo co s tym??? Jedna sa o drobny majetok tiez, avsak tieto skrine su evidovane este po starom na 02 - drobny hmotny majetok.

Avsak po novom uz to nejde cez 02 ale cez 501 a kedze tento majetok nema dopad na uctovnictvo, ide priamo do spotreby 501, tak novozisteny uz neuctujem na 501/648? Je to spravne? Bude to len v inventarizacnom zapise uvedene. Je to spravne?

Poradte mi prosim, nikto mi s tym vo firme nepomoze amusim to uz uzavriet... vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to čo sa "po starom" evidovalo na 02, tak tam malo zostať až do fyzickej likvidácie, alebo iného dôvodu vyradenia.
    Ak niečo chýba v evidencii a vieš, že to bolo na 501 - tak upravíš iba evidenciu /logicky/.
    na kartu - aj ked len v programe sa dá niekde uviesť vysvetľujúca poznámka.
    Ak sa nedá, tak je možné všetko popísať v Zápise k inventarizácii tak ako je to v zadaní

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    dakujem za odpoved

    ono to je stale evidovane na 02.
    Len nejakym sposobom je vo fyzickej evidencii viac ks ako je podchytene v evidencii uctovnej. Tak toto neviem ako mam spravit... Ci toto mam zauctovat ako 02/648 v cene ako je momentalne trhova, alebo aka bola vtedy, ked sa zaradzovali predosle kusy - ide o rovnaky nabytok. Vtedy to bolo uctovane cez 02 a nie cez 501. Alebo to ma byt po novom cize cez 501 a tym padom len nahrat kartu v programe a uviest v zapise...

    jedna sa mi o tu druhu otazku...
    Naposledy upravil shelter : 21.02.11 at 16:48

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak máš fyzicky viac, teda nie je ani na 02x, ani na 501, čo je divné, odniekaľ sa museli zobrať. Ak to však nevieš zistiť a zdokladovať, tak to považuj za inventúrny prebytok 112/648
    a následne spotreba 501/112
    v trhových cenách.
    Ako vidíš, výsledok je nula, takže pokiaľ nejde o odpisovaný majetok, tak by som upravila kartu majetku, aby to sedelo a cenu určila odhadom podľa veku a porovnania s tými existujúcimi kusmi.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    pockaj teraz troska nechapem...
    preco to mam prehnat cez 112, do skladu davame len material...viem, ze prebytok sa uctuje na .../648
    len som skor myslela, ci to nemoze byt 501/648 kedze ide o majetok drobny evidovany...
    Nemoze to tak byt? Som z toho uz zmagorena mierne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne sa 501/648 nepáči...preto som ako medziúčet dala 112
    ale všimni si, ako som to uzavrela.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    ani mne sa to nepaci, ale sklad za 12/10 uz mam uzavrety

    stale hladam na nete co s tym, ale nic k tomu nemozem najst...neviem co s tym
    neviem, ci sa nebudem tvarit, ze je tam tolko toho, kolko je, vsak ide o operativny majetok a pri nom sa tusim po novom nemusi robit inventarizacia

    Inventarizacia - drobný evidovaný majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.