Zavrieť

Porady

Faktura z divnymi datumami

ahoj,
potrebovala by som poradit ohladne vystavenej faktury. Su tam nejake divne datumy tak neviem ako to mam zauctovat.
Zivnostnicka vystavila fakturu za sluzby:
datum vyhotovenia je uvedeny 4.1.2011
datum splatnosti je uvedeny 30.1.2011
datum vzniku danovej povinnosti povodne uviedla 4.1.2011 ale vo firme pre ktoru robi jej to skrtli a povedali jej ze si tam ma napisat datum 31.12.2010.

Tak sa neviem z toho vysomarit, mam to uviest v danovom priznani este ako prijem za rok 2010? Ked peniaze jej na ucet prisli az 10.1.2011?

Ako to mam zauctovat? poradi mi prosim niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Tie opravené dátumy sú v poriadku, ak fakturovala prácu za december.
    Bude to príjem roku 2011.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Tie opravené faktúry nie sú v poriadku, ak je pani neplatcom DPH. Neplatca DPH neuvádza vo faktúre vzniku daňovej povinnosti.

    mirena05 je offline (nepripojený) mirena05

    mirena05
    no ona je neplatcom DPH, ja len neviem pod akym datumom to mam zauctovat a ci to mam zaradit este do danoveho priznania co bude odovzdavat teraz do marca alebo to bude az nabuduci rok zdanovat?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    mirena05 Pozri príspevok
    no ona je neplatcom DPH, ja len neviem pod akym datumom to mam zauctovat a ci to mam zaradit este do danoveho priznania co bude odovzdavat teraz do marca alebo to bude az nabuduci rok zdanovat?
    V daňovom priznaní je to príjem zdaňovacieho obdobia, v ktorom bol príjem vyplatený (predpokladám, že fyzická osoba nevedie podvojné účtovníctvo).

    mirena05 je offline (nepripojený) mirena05

    mirena05
    nee, vediem jej jednoduche uctovnictvo. takze to mam zauctovat az pod datumom 4.1. co je datum vystavenie faktury do zoznamu vystavenych faktur a do penazneho dennika az 10.1. co je datum kedy jej dosli peniaze na ucet:?
    a penazny dennik uzavriem 31.12. a urobim priznanie len z toho co je do konca roka v nom zapisane?
    cize prijem z tejto faktury bude priznany az v danovom priznani za rok 2011 spravne to chapem?

    som zaciatocnik takze sa radsej pytam ako blazon ale mam z toho respekt a nechcem nic pokazit :-)

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Povinnosť vystaviť faktúru sa vzťahuje iba na platiteľa DPH.
    Pre neplatiteľa to zákon neukladá. Nesmie iba uviesť na faktúre výšku DPH.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    mirena05 Pozri príspevok
    nee, vediem jej jednoduche uctovnictvo. takze to mam zauctovat az pod datumom 4.1. co je datum vystavenie faktury do zoznamu vystavenych faktur a do penazneho dennika az 10.1. co je datum kedy jej dosli peniaze na ucet:?
    a penazny dennik uzavriem 31.12. a urobim priznanie len z toho co je do konca roka v nom zapisane?
    cize prijem z tejto faktury bude priznany az v danovom priznani za rok 2011 spravne to chapem?

    som zaciatocnik takze sa radsej pytam ako blazon ale mam z toho respekt a nechcem nic pokazit :-)
    Správne to chápete.

    Faktura z divnymi datumami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.